Loosers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
LOOSERS s.r.o.
Základní údaje
Datum založení 1. 4. 2009
Sídlo Praha, Česká republika
Adresa sídla Jaromírova 531/9, Praha, 128 00, Česko
Klíčoví lidé Iva Bízová, Helena Šídová, Pavel Bureš
Charakteristika firmy
Oblast činnosti Reklama, marketing
Služby Kreativní strategie, komunikační kampaně, digitální kampaně
Slogan Small things. Big difference.
Identifikátory
Oficiální web http://www.loosers.cz
IČO 28537939
Některá data mohou pocházet z datové položky.

LOOSERS s.r.o.[1] je kreativní reklamní agentura založená v roce 2009 v Praze. Věnuje se přípravě a exekuci ATL i BTL, digitálních a social media kampaní a správě sociálních médií. Zaměřuje se také na guerilovou a šeptandovou reklamu, zejména pak na vytváření kompletních komunikačních řešení pro velké i malé klienty.

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Agenturu Loosers založili 1. dubna 2009 Iva Bízová, Helena Šídová a Pavel Bureš, kteří do té doby pracovali v rámci jednoho kreativního týmu v reklamních agenturách Publicis a Fabrika DDB.[2] První inspirací pro založení vlastní agentury byla pro tyto tři odvážlivce propagace studentského filmu Restart, která je také známá jako jedna z prvních velkých guerillovo - šeptandovo - virálních kampaních v České republice.[3]

Cílem založení nové reklamní agentury byla realizace filozofie zakladatelů, která spočívala ve vytvoření prostředí, ve kterém budou klienti agentury blíž samotnému kreativního procesu a nebudou příliš zatěžováni vrstvou klientského oddělení.

Zakladatelé si kladli za cíl vybočovat z klasického pojetí reklamních agentur. I z toho důvodu se zejména ve svých počátcích zaměřovali na vytváření netradičních řešení a kromě agenturní práce se věnují i dalším projektům, jako je stážistický program Loosers Farm nebo taneční kurzy pro lesby a gaye Pansy Dancy. V současné době se chystá další dlouhodobý projekt s názvem Koojon, který bude oživovat zašlou slávu výjimečných značek a produktů.

Restart[editovat | editovat zdroj]

Tuto kampaň vytvořili Iva, Helena a Pavel během svého působení v Publicis v roce 2005 pro film Julia Ševčíka Restart, jehož hlavní zápletkou je složitý vztah mezi Sylvou a Martinem. Filmový příběh byl propojen s reálným životem. V Praze a v Brně byly rozmístěny vzkazy od Sylvy pro Martina, a to v mnoha různých podobách (post-it papírky, polaroidové fotografie, obří transparenty).[4]

Kampaň měla velký mediální i prodejní úspěch a bodovala na reklamních festivalech doslova na celém světě.[5]

Kampaně[editovat | editovat zdroj]

Super Václav[editovat | editovat zdroj]

Registrátor domén Active 24 uvedl na český trh novou unikátní službu. Jednoduchou internetovou stránku zdarma ke každé zakoupené doméně, kterou si uživatel nadesignuje sám a slouží jako agregátor sociálních sítí. Kvůli nízkému rozpočtu a rostoucí bannerové slepotě byl zvolen netradiční způsob komunikace. Pro potřeby kampaně se zrodil první český superhrdina SuperVáclav.[6] Z obyčejného muže se tak díky internetu stal hrdina. Jeho úkolem bylo bojovat proti bezohlednosti a nešvarům. Trestal pejskaře, kuřáky a opřel se i do korupce. Své kousky publikoval na Stream,[7] komentoval na blogu[8], Facebooku i Twitteru. Do rukou dostal SuperVáclav ještě jednu zbraň: samotný produkt, Superstránku. Ta zastřešila jeho internetové kanály a propojila je na jednom místě. Díky ní ze z něj během jednoho měsíce stala ikona. Videa dosáhla více než 3 milionů zhlédnutí. E-mailem přišlo Václavovi několik tisíc obdivných i nenávistných zpráv. Fanoušků na Facebooku bylo 28 000, sledujících na Twitteru na 600. SuperVáclav rozčeřil vody českých i zahraničních médií.[9] Jen v Česku vyšlo 58 článků v médiích a 33 článků na blozích. Byl najednou hlavním tématem televizí, rádií, novin a magazínů. Kampaň vyvrcholila odhalením SuperVáclava.[10] Před fanoušky přišel s inspiračním poselstvím: „Nebojte se realizovat svůj projekt, se Superstránkou se vám to podaří stejně jako mně.”[11] Během následné bannerové kampaně se díky znalosti postavy SuperVáclava podařilo dosáhnout trojnásobné míry prokliku než je běžné. Superstránku navštívilo 150 000 lidí, kteří otestovali dostupnost 11 000 domén. O produkt se díky SuperVáclavovi zajímala i Média. Bezprostředně po odhalení se objevilo 33 článků a 16 seriózních ohodnocení bloggery. Kombinací netradičních nástrojů reklamy bylo dosaženo podstatně většího mediálního dopadu než s klasickou bannerovou kampaní.[12] Nakonec byl výsledek ještě překvapivější, než se na začátku kampaně čekalo.[13] S nulovou investicí vznikl mediální zásah v hodnotě 50 milionů korun. SuperVáclavovi se podařilo potvrdit i domněnku samotných tvůrců: Když máte super-odvahu, nemusíte mít super-rozpočet.

Dvojníci[editovat | editovat zdroj]

Netradiční kampaň kombinující prvky šeptandy, guerilly, viralu, online, PR a buzz marketingu vznikla pro společnost CZ.NIC, která se mimo jiné zabývá zabezpečením domén.

Je snadné ukrást něčí život. Ukrást webovou stránku je ještě jednodušší. V České republice je 85 % internetových domén nezabezpečených. Je až příliš snadné je okopírovat. Falzifikáty mohou dezinformovat, krást osobní data, hesla, či celé účty. Málokdo si uvědomuje, že obětí hackerského útoku může být i on.

Cíl: zaútočit na realitu

Byly vybrány  4 české celebrity, jejichž dvojníci se stali hlavními aktéry kampaně. Virální videa s falešnými kauzami a naschvály byla vypuštěna na internet. Vznikly speciální FB skupiny a falešné profily dvojníků. Také byla založena falešná PR agentura, která distribuovala několik falešných fotografií bulvárním médiím. Ta je otiskla, nemaje ponětí, že jde o kampaň.[14] A lidé začali reagovat. Po třech týdnech vyšlo vše najevo díky vysvětlujícímu videu. Kauza vyvolala na internetu bouřlivou diskuzi. Videa s dvojníky dosáhla stovek tisíc zhlédnutí a téměř dvou milionů zobrazení. Je totiž lehké věřit vlastním očím.

Loosers ukázali virtuální trik pomocí metafory v realitě.[15] Proběhla i tisková  konference, která měla okamžité výsledky. Pro ostatní byly  vyrobeny webové stránky, které poukazovaly na rizika a nabízely interaktivní test bezpečnosti. Taky díky nim se přišlo na to, že nejnavštěvovanější české stránky nejsou zabezpečené. Kampaň nebyla cílena na správce stránek ani na poskytovatele připojení. Loosers mluvili přímo k davu. A dav poslouchal.

Výsledky: 1 mil zhlédnutí, 3 mil impresí, 24 000 fanoušků na FB, 60 mediálních publikací v 6 zemích, 70 000 návštěv webové stránky, 814 000 testování domén.

A konečně se lidé začali ptát: je internet bezpečný?

Kampaň dvojníci přinesla do Loosers  velké množství různých ocenění[16] v rámci soutěže Internet Effectivenes Award[17][18], 2011 a Louskáček 2012.

Praha - město literatury[editovat | editovat zdroj]

Soubor:Loosers-kampan-literatura.jpeg
Kampaň pro městskou knihovnu.

Pro Městskou knihovnu v Praze[19] navrhli Loosers kompletní komunikační koncepci kampaně k projektu Praha město literatury, kterou následně zrealizovali.[20] Literatura tak zaplnila pražské ulice. Kampaň využila sociálních sítí, prvků guerilly, buzzu, šeptandy a virálu.

Cílem bylo představit Prahu jako skutečné město literatury[21] a dostat ji zpět do povědomí Pražanů. Literaturu tak Loosers přinesli mezi lidi, a to úplně jinak, než by čekali. Profesionální herci předčitali lidem knihy[22] v metru. Na všech trasách tak cestující mohli po celý den slyšet úryvky z knihy Cesta od Formánka nebo Vieweghovy Účastníky zájezdu. V Praze bylo vytipováno několik lokalit, kam Loosers umístili speciální ptačí budky s přehrávačem, ze byly lidem předčítány pasáže z knih. Ve Stromovce se mohli návštěvníci zaposlouchat do Muže který sázel stromy. Audioknihy byly slyšet také z řady popelníků. Kuřáci se tak seznámili s Kouřem. Díky QR kódům, které byly na každém místě, měli lidé příležitost si zjistit, kde lze konkrétní knihu koupit, nebo se stát fanoušky FB profilu.

Známým sochám v centru i v okrajových částech byly přiřazeny tematicky zaměřené knihy, o kterých byli organizátoři přesvědčeni, že by si je rádi přečetli. Bedřich Smetana si tak například přečetl knihu o hudbě a vlasti. Na několika vybraných místech v Praze pokryly chodníky úryvky z knih, které sá vázaly k danému místu. Riegerovými sady se tak odvíjely Riegerovy milostné dopisy Marii Palacké, v botanické zahradě pak Čapkův Zahradníkův rok.

Fanoušci  FB profilu[23] také sami veršovali a sdíleli básně mezi své přátele. Každý den si uživatelé sociálních sítí odhlasovali báseň, která byla následující den k vidění na velkoplošných obrazovkách po celé Praze. Literatura se stala opět tématem diskuzí a díky této kampani byla nakonec nejen v ulicích hlavního města, ale i v srdcích a myslích obyvatel a návštěvníků Prahy.[24]

Rémy Martin[editovat | editovat zdroj]

Komunikační strategie prémiového koňaku Rémy Martin[25] (vlastník Rémy Cointreau) je postavená na recenzentovi Rémy Martinovi, který provází fanoušky světem vážné hudby prostřednictvím recenzí, reakcemi na nejnovější události a pozvánkami na nejzajímavější akce[26]. Tímto počínáním dotváří image značky jako průvodce světem vážné hudby, čímž nenásilně podporuje spojení prémiového koňaku a klasické hudby. Loosers používají pro komunikaci s cílovou skupinou rozlišných kanálů. Rémy Martin má svůj vlastní blog, který plní výhradně svým obsahem. K fanouškům mluví také skrz facebookový profil[27], na kterém doporučuje videa, sdílí zajímavé odkazy a upozorňuje na nové články na blogu. Na rádiu Classic FM má svůj vlastní hudební pořad Vybrané tóny Rémy Martina a pravidelně svými recenzemi přispívá i do online a offline hudebních magazínů (Harmonie, Literární noviny, Play.cz). To vše je doplněno pravidelnými eventy s řízenou degustací koňaku a koncerty vážné hudby.

Tesco Mobile[editovat | editovat zdroj]

V březnu 2014 proběhl kompletní rebranding značky Tesco Mobile na českém trhu. První kampaň, využívající klasických ATL médií (kromě TV), podpořená BTL podporou v obchodech Tesco a direct mailovými aktivacemi na držitele Clubcard, zaznamenala rekordní prodeje a několikanásobně překonala všechny dosavadní prodejní výsledky klienta.[28]

Kromě klasických médií rebrandovali a převzali Loosers i správu social media kanálů Tesco Mobile[29].

V rámci podpory prodeje SIM karet tohoto operátora zrealizovali společnými silami kampaň propagující tzv. Vychytávky od Tesco Mobile, která měla vtipným způsobem usnadnit zákazníkům non-stop volání a psaní SMS zpráv[30]. K tomuto účelu vznikla speciální microsite, která krok za krokem kopírovala funkci klasického e-shopu, na kterém měli zákazníci možnost Vychytávky za 150 Kč zakoupit. Součástí každého balení byla i SIM karta s nabitým kreditem 150 Kč zdarma[31].

Social Media[editovat | editovat zdroj]

PE-PO[editovat | editovat zdroj]

Pro společnost Severochema a tradiční českou značku PE-PO připravili Loosers kreativní a strategický koncept pro oslovení cílové skupiny studentů a mladých lidí do 25 let.[32]

Cílem dlouhodobé kampaně, jejíž součástí je i vytvoření a správa kanálů značky na sociálních sítích, je získat pozornost mladých pro značku PE-PO[33]. Produkty PE-PO v minulosti nechyběly téměř v žádné domácnosti, která vytápěla kamny. Dnes se PE-PO významně orientuje na příznivce grilování s produktovou řadou Barbecue Line.

V roce 2014 byla komunikace na FB profilu PE-PO nominována na ocenění Zlaté pero.

Vinolok[editovat | editovat zdroj]

Pro společnost Preciosa vznikl kompletní rebranding, corporate identity[34] a vytvoření nové dlouhodobé komunikační strategie značky Vinolok, která se specializuje na výrobu unikátních skleněných uzávěrů.

Timeline FB profilu Vinolok[35] tak obsahuje kompletní historii vína. Komunikace se zaměřuje především na milovníky a znalce vína a spiritů pomocí různě tematicky laděných příspěvků. Profil slouží jako mezinárodní platforma pro všechny stávající i potenciální uživatele zátky Vinolok, veškerá komunikace tedy probíhá v angličtině.

Eventy[editovat | editovat zdroj]

Grillout[editovat | editovat zdroj]

V rámci omlazení značky pevných podpalovačů PE-PO rozjeli Loosers na květen 2014 roadshow po 6 studentských městech (Plzeň, Brno, Praha, Liberec, Hradec Králové a České Budějovice). Cílem akce bylo zvýšit povědomí o produktu u mladé cílové skupiny (vysokoškoláci 19 - 26) a propojit jej s tématem letního grilování.

PE-PO Grillout tak přivezl před vybrané vysokoškolské koleje v daném městě nejen pohodlné posezení (sedací pytle, lavičky a stoly, lehátka, deky), ale také šéfkuchaře, který připravoval grilované občerstvení přímo na místě, a hru PE-PO, nezlob se!, obdobu klasického Člověče, nezlob se! v životní velikosti.

Aperol letní kino[editovat | editovat zdroj]

Soubor:Loosers-kampan-letni-kino.JPG
Lidé se koukají na film v letním kině Aperol Spritz.

Pro klienta Rémy Cointreau[36] připravili Loosers komunikaci drinku Aperol Spritz v podobě prvního pražského plážového kina[37]. Promítání v letním kině, ve kterém si návštěvníci užívají napětí a zábavu italských filmů s drinkem Aperol Spritz, začalo ve Žlutých lázních 17. července 2013 a pokračovalo až do 4. září každou středu.[38]

Do letního kina zavítalo během osmi promítání téměř 10 000 diváků, kteří strávili podvečer a večer v pohodlí oranžových brandovaných lehátek a dek.[39] Samozřejmostí se stalo popíjení stejně barevného míchaného drinku Aperol Spritz.[40] Díky pozitivnímu ohlasu od diváků a spokojenosti klienta pořádají Loosers Aperol letní kino u Vltavy opět v létě 2014.[41]

Další aktivity[editovat | editovat zdroj]

Loosers farm[editovat | editovat zdroj]

V roce 2009 spustila agentura Loosers projekt Loosers Farm, který trvá včetně krátké pauzy prakticky beze změn dodnes. Tento program spočívá v nacházení mladých talentovaných studentů a následně jejich stáží v agentuře. Stáže bývají dlouhé minimálně jeden měsíc, horní hranice není omezena. Během svého působení v agentuře se studenti mohou seznámit s prací ve všech odděleních agentury a v případě oboustranného zájmu jim je po skončení stáže nabídnut pracovní poměr.

Programem za dobu svého trvání prošlo více než 30 studentů. Po krátké pauze propagace programu na přelomu let 2013 a 2013 byla v březnu 2014 představen nový web a náborová kampaň s heslem Hledáme kreativní farmáře.

Loosers si pochvalují velký úspěch tohoto projektu. Velká část stážistů, kteří “farmou” prošli, jsou totiž v současnosti klíčovými zaměstnanci ve významných agenturách na českém trhu, případně spouštějí vlastní reklamní a marketingové projekty. Tým Loosers Farm se také v roce 2013 významným způsobem prosadil v rámci mezinárodní soutěže Brand New Challenge se svou strategií pro společnost New Yorker, se kterou v této soutěži zvítězil.

Pansy Dancy[editovat | editovat zdroj]

V roce 2010 představila reklamní agentura Loosers sérii tanečních kurzů pro lesby a gaye Pansy Dancy. Hlavní důraz byl kladen na profesionální přístup, moderní prostředí a velmi přátelský přístup týmu tanečníků i organizátorů. Těchto cílů bylo dosaženo i díky spolupráci s Dance Academy Prague, u tanečníka Yemiho AD, zakladatele DAP.

LooseTools[editovat | editovat zdroj]

V únoru 2013 spustili Loosers web LooseTools.cz, jehož účelem bylo informovat zájemce o pravidlech zveřejňování příspěvků na Facebooku. Uváděl aktuální rozměry všech druhů postů (cover, event cover, post, highlited post,...) a nabízel možnost kontroly množství textu v obrázku. Tehdejší pravidla FB příspěvků nepodporovala více než 20 % textu ve vizuálu. Generátor LooseTools komunikoval také přes FB profil, na kterém nabízel aktuality a tipy ze světa sociálních sítí v ČR i ve světě.

Loosers Every Day[editovat | editovat zdroj]

Dlouhodobý projekt pro sociální sítě Loosers jsou tzv. LED neboli Loosers Every Day příspěvky, které svým specifickým způsobem každý den komentují aktuální dění. Šířeny jsou už od 12. 7. 2012 převážně prostřednictvím FB profilu Loosers s. r. o.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Před Loosers[editovat | editovat zdroj]

2003[editovat | editovat zdroj]

 • Jumper of the year - Award of the magazine
 • Strategie for an agency with biggest progress within a year
 • Zlatá pecka Finalista - Time In

2004[editovat | editovat zdroj]

 • Zlatá pecka Finalista - Panasonic
 • Zlatá pecka Gold - Holba
 • Aka Awards Finalista - Panasonic
 • Duhová kulička Gold - Caprissone

2005[editovat | editovat zdroj]

 • Louskáček Finalista - Pansonic
 • Aka Awards Finalista - British Airways
 • Rhodos Bronze - GTS Novera
 • Rhodos Gold - Allianz
 • Zlatý štoček Finalista - GTS NOvera, Rentpoint

2006[editovat | editovat zdroj]

 • Golden Drum Bronze - Rentpoint
 • Effie Gold - REnault
 • Louskáček Finalista - GTS Novera, Rentpoint, Restart
 • Zlatá pecka Gold - Restart
 • Tuplák Bronze - Holba
 • Tuplák Finalista - Holba

2007[editovat | editovat zdroj]

 • New York Festival Bronze - Restart
 • ADC New York Annual - Restart
 • Louskáček Finalista - Books more&more
 • Duhová kulička 2x Gold - Healthy Clowns
 • Duhová kulička 2x Gold Books more&more
 • MIAF Moskva Bronze - Allianz paper wheel clumbs
 • PIAF Moskva Finalista - Allianz pillars, Restart
 • Zlatá pecka Gold - Restart
 • Zlatá pecka Gold - Renault
 • Zlatá Pecka Finalista - Books more&more
 • Golden Drum Finalista - Clarion
 • Best Creative - Olympic Games in China
 • Cristal Aards Gold - Allianz Pillars

2008[editovat | editovat zdroj]

 • Louskáček Finalista - Clarion
 • Louskáček Finalista - Allianz Pillars
 • Duhová kulička Gold - Healthy Clown
 • Citi Lions Cannes Bronze - Citibank credit cards
 • Vítězství v mezinárodním tendru Renault Megane
 • Zlatá pecka Finalista - Renault TV Elegance Budí respekt

2009[editovat | editovat zdroj]

 • Duhová kulička/New media - Citibank Transparent card
 • Zlatá pecka Finalista - Renault TV Elegance Budí respekt
 • Iva Bízová - porotce New York Festival
 • Vítězství v mezinárodním tendru Renault Laguna

Loosers[editovat | editovat zdroj]

2009[editovat | editovat zdroj]

 • Zlatá pecka Finalista/Allianz - S námi nezůstanete nikdy sami

2011[editovat | editovat zdroj]

 • PIAF Bronz Audience Engagement - Dvojníci
 • Internet Effectiveness Award - Stříbro za nejlepší mediální kampaň - Dvojníci
 • Internet Effectiveness Award - Nominace za Nejlepší využití sociálních sítí a virálního marketingu - Dvojníci
 • Internet Effectiveness Award - Nominace za Nejlepší využití videa - Dvojníci

2012[editovat | editovat zdroj]

 • Louskáček - nominace v kategorii Social Media/Virals

2013[editovat | editovat zdroj]

 • Young Lions - kategorie Media (Peter Mižík&Jakub Kesl) silver medal
 • New Yorker Brand New Challenge (Braunchsweig Německo) - Gold medal for LOOSERS FARM

2014[editovat | editovat zdroj]

 • Zlaté pero - nominace za PE-PO facebook komunikaci

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Výpis z obchodního rejstříku LOOSERS s.r.o., C 148829 vedená u Městského soudu v Praze [online]. Rev. 2015-02-24 [cit. 2015-02-24]. Dostupné online. 
 2. VOCELKA, Tomáš. Marketing a Media. 2009, čís. 19. 
 3. PATERA, Jan. iHned.cz [online]. 2012. Dostupné online. 
 4. TRYMLOVÁ, Martina. Martine, neblázni. Sylva.. Marketing a Media. 2006, čís. 1. 
 5. Restart: Case study. Loosers [online]. 2010. Dostupné online. 
 6. SuperVáclav na Superstránce. Loosers [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-06-04. 
 7. ROŽÁNEK, Filip. SuperVáclav ODHALENÍ. stream.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 8. Superváclav
 9. Superhero's Main Weapon Against Apathy: Dog Poop. gawker.com [online]. 2011. Dostupné online. 
 10. SuperVáclav končí, za kampaní stál registrátor webových domén. iDnes.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 11. Praha ztratila svého hrdinu, SuperVáclav byl pouhá reklama. Novinky.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 12. PATERA, Jan. M&M exkluzivně: SuperVáclava vytvořila agentura Loosers. mam.ihned.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 13. ROŽÁNEK, Filip. SuperVáclav – superzpráva o vztahu médií a reklamy. mediar.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 14. Guerilla Loosers pro CZ.NIC s "Leošem Marešem": výsledky ke dni 15. 2. 2011. idirekt.cz [online]. 2011 [cit. 05-08-2014]. Dostupné v archivu pořízeném dne 07-03-2016. 
 15. Dvojníci. Loosers.cz [online]. 2011 [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-10-20. 
 16. PIAF: Jak se vám líbil?. strategie.E15.cz [online]. 2011 [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-07-02. 
 17. Shortlist IEA: sociální média a virální marketing. Mediaguru.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 18. Internet Effectiveness Awards 2011: Nominovaní. iea.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 19. Městská knihovna v Praze
 20. Praha město literatury. www.loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-22. 
 21. Praha město literatury
 22. V metru nemusí číst nahlas pouze sektáři a blázni, ukazuje akce na podporu literatury. art.iHned.cz [online]. 2011. Dostupné online. 
 23. Facebook: Praha město literatury
 24. TRYMLOVÁ, Martina. Ohlédnutí za rokem 2011. Závěrečná zpráva. Praha město literatury.. 2006, čís. 1. 
 25. loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-22. 
 26. Rémy Martin weblog. www.remy-martin.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-08-08. 
 27. Facebook: Rémy Martin
 28. Tesco Mobile Rebranding. www.loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-22. 
 29. Facebook: Tesco mobile
 30. Tesco Mobile Web Gadgets. www.loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-04. 
 31. mobil.idnes.cz [online]. Dostupné online. 
 32. PE-PO Social Media Campaign. www.loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-22. 
 33. Facebook: PE-PO
 34. Vinolok kampaň. Loosers [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-07-07. 
 35. Facebook: Vinolok
 36. HORA, Josef. Od mediálních a PR agentur už kreativitu nepožaduju. Mediaguru.cz [online]. Dostupné online. 
 37. AUST, Ondřej. Rémy Cointreau si pro značku Aperol vybrala agenturu Loosers. Mediaguru.cz [online]. Dostupné online. 
 38. Aperol připravuje letní kino, nově s agenturou Loosers. Mediaguru.cz [online]. Dostupné online. 
 39. HORA, Josef. V Praze bude nové letní kino. A bude zadarmo. 5plus2.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-08-10. 
 40. Aperol Spritz Letní kino u Vltavy. Loosers.cz [online]. [cit. 2014-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-08-08. 
 41. Aperol promítá italské filmy ve Žlutých lázních. Mediaguru.cz [online]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]