LittleBigPlanet

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
LittleBigPlanet
VývojářMedia Molecule
VydavateléSony
EA Czech ČR
DesignérMark Healey
SkladatelKenneth C M Young
PlatformyPlayStation 3 , PlayStation Portable
Datum vydánípodzim 2008
ŽánrPlošinovka
KlasifikacePEGI 7 a více
ESRB 6 a více
CERO všichni
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hra LittleBigPlanet je projektem Marka Healeyho, tvůrce hry Rag Doll Kung Fu. Hru vytváří ve svém novém studiu Media Molecule exkluzivně pro herní konzoli PlayStation 3. Hra byla poprvé ohlášena na Game Developers Conference v San Francisku v roce 2007. Existuje také její verze na Hand-held PlayStation Portable . V roce 2010 bylo také oznámeno její pokračování nesoucí jméno LittleBigPlanet 2 .

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

LittleBigPlanet představuje mix plošinovky a budovatelské hry. Hráči dostávají do rukou tvůrčí nástroje s jejichž pomocí lze za běhu měnit herní úrovně, a to dokonce ve spolupráci s ostatními hráči. Jejich avatarem v herním světě je malá postavička zvaná Sackboy, která dokáže uchopovat předměty nebo jiné postavičky. Svého avatara můžete upravit k obrazu svému, jeho zevnějšek i obličej.

Herní systém[editovat | editovat zdroj]

V jednotlivých úrovních se mohou nacházet nepřátelé a také speciální objekty, které lze sbírat, a tak si zvyšovat skóre. Vytvořené úrovně, nebo i jen části úrovní (předměty, objekty, textury) lze sdílet s ostatními hráči skrze online službu herní konzole PlayStation 3. Cílem vývojářů je vytvořit velkou komunitu hráčů, kteří sobě pro radost i pro radost ostatních hráčů budou vytvářet nové zajímavé úrovně a předměty, které pak například budou moci další hráči využít při tvorbě vlastních úrovní.

Články o LittleBigPlanet[editovat | editovat zdroj]

O hře LittleBigPlanet si můžete přečíst na českých herních serverech:

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy na stránky, věnující se této hře: