Letiště Berlín Braniborsko

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Letecký pohled na letiště Berlín Braniborsko
Kontrolní věž.
Interiér hlavního terminálu.

Letiště Berlín Braniborsko Willyho Brandta (IATA kód BER, ICAO kód EDDB, německy Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt) je mezinárodní letiště ve výstavbě, nacházející se v Schönefeldu, 18km jižním směrem od středu Berlína. Má nahradit letiště Berlín-Tegel a letiště Berlín-Schönefeld a stát se jediným letištěm obsluhujícím Berlín a Braniborsko.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Po Znovusjednocení Německa v roce 1990 byl sjednocen také Berlín. Západní Berlín měl k dispozici letiště Berlín-Tegel, hlavním pro bývalý Východní Berlín byl Berlin-Schönefeld. Vzhledem k průběžnému nárůstu letecké dopravy a nemožnosti rozšiřovat tato letiště padlo v roce 1996 po třech letech hledání nové lokality pro hlavní berlínské letiště rozhodnutí, že vznikne v blízkosti Schönefeldu. Pro tuto lokalitu hovořila především vhodná dopravní infrastruktura (Schönefeld má napojení na S-Bahn) a blízkost centru metropole. Soutěž na společnost, která by letiště postavila, se uskutečnila v roce 1999 a vítězem se stala firma Hochtief. Vzhledem k právním problémům s výběrovým řízením a žalobám došlo nakonec k výběru finálního investora až o několik let později. Původní plán, že letiště vybuduje a bude i provozovat soukromá společnost, byl nakonec v roce 2003 zcela zamítnut.

Stavební práce byly zahájeny v roce 2006. Obyvatelé dvou vesnic, které se nacházely na ploše letiště, byli přestěhováni pryč a byla uskutečněna jejich finanční kompenzace. Obyvatelé okolních částí Berlína aktivně protestovali proti hluku a podali několik žalob. Město nakonec souhlasilo s tím, že bude finančně kompenzovat jejich zhoršení životních podmínek a např. jim zaplatí odhlučnění a výměnu oken, čímž došlo opět k nárůstu nákladů na stavbu areálu.

Hlavní terminál letiště začal být budován v roce 2008. Původně mělo být letiště otevřeno v roce 2010, ale stavba se stále prodlužuje. Letiště bylo plánováno na obsloužení 34 milionů cestujících ročně, čímž by se stalo třetím nejrušnějším v Německu. Podle původního plánu měla být letiště Tegel a Schönefeld uzavřena hned poté, co by byl zahájen provoz letiště Berlín Braniborsko.

Technické komplikace[editovat | editovat zdroj]

Jen v hlavní budově je přes 30 000 technických problémů. Celkem v celém areálu se jich nacházelo na šedesát tisíc.[1] Základní problém bylo měnění plánů budov během samotné výstavby letiště. Oficiálně je uváděno že hlavním problémem je protipožární systém letiště. Odsávání kouře je dle dostupných informací provedeno tak že systém odsává kouř přes podlahu. Realita však ukazuje jiný fakt a to takový že odsávací systém je zabudován v hlavní hale do stropu ovšem samotný kouř je veden ventilací do podzemních prostor. Kromě ventilace bylo nezbytné samotný projekt letiště upravit, především přebudovat kabeláž a položit šest tisíc nových kabelů. Prodloužení stavebních prací si vyžádalo zvýšené náklady na stavbu letiště. Zatímco měla vláda státu Braniborska a města Berlína proinvestovat 2,5 miliard , do roku 2016 bylo utraceno již 6,5 mil. €.[2]

Nový termín otevření je stanoven na rok 2019.[zdroj?]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Článek na portálu Českého rozhlasu
  2. Článek na portálu Českého rozhlasu