Lego Modular Houses

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lego sety 10185, 10197 a 10211 dohromady tvořící jeden celek - ulici.

Modular Buildings, česky modulární budovy, je jeden z produktů společnosti LEGO Group, který se začal prodávat v roce 2007. Vytvořené na popud komunity dospělých fanoušků lega (AFOL) jsou sety primárně určeny pro zkušené stavitele, jelikož sety obvykle obsahují více než 2000 kostiček a jsou použity neobvyklé stavební techniky. Na rozdíl od většiny stavebnic Lego, tato série je označena jako 16+, je tedy Lego designéry a fanoušky označována jako "Lego pro dospělé". Obvyklá šířka jednoho domu je 256 mm. Série obsahuje sety Market Street, Cafe Corner, Green Grocer, Fire Brigade, Grand Emporium, Pet Shop, Town Hall, Palace Cinema, Parisian Restaurant, Detective's Office, Brick Bank, Assembly Square, Downtown Dinner, Corner Garage a pro rok 2020 Bookshop.

Sety[editovat | editovat zdroj]

Série obsahuje následující modely. Všechny sety této série (mimo Market Street) jsou doporučeny pro starší šestnácti let.

Café Corner[editovat | editovat zdroj]

Café Corner (číslo setu 10182) byl první set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2007. Set obsahuje 2056 dílků a 3 minifigurky. Z vnějšku představuje rohový hotel s kavárnou. Neobsahuje žádné interiéry.

Market Street[editovat | editovat zdroj]

Market Street (číslo setu 10190) byl druhý set ze série Modular Buildings. Byl vydán jako následující po Café Corner v roce 2007. Set obsahuje 1248 dílků a 3 minifigurky. Jako jediný ze série je určen pro starší deseti let. Byl vydán v rámci programu Factory, což byla řada setů, které byly vytvořeny fanoušky Lega. Autorem návrhu byl holandský fanoušek Lega Eric Brok.

Green Grocer[editovat | editovat zdroj]

Green Grocer (číslo setu 10185) byl třetí set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2008. Set obsahuje 2352 dílků a 4 minifigurky. Je prvním setem serie, který obsahoval propracované interiéry. V přízemí má obchod. V prvním poschodí a v podkroví obytné místnosti.

Fire Brigade[editovat | editovat zdroj]

Fire Brigade (číslo setu 10197) je čtvrtý set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2009. Set obsahuje 2231 součástek. Model je kopií americké hasičské stanice ze 40. let minulého století. Součástí setu je dobové hasičské auto a čtyři minifigurky.

Grand Emporium[editovat | editovat zdroj]

Grand Emporium (číslo setu 10211), vydaný v květnu 2010, je pátý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2182 dílků a 7 minifigurek. Model představuje realistický obchodní dům ze začátku 20. století, set obsahuje realistický interier, křišťálový lustr či eskalátor. Set je stejně jako Café Corner proveden jako rohový.

Pet Shop[editovat | editovat zdroj]

Pet Shop (číslo setu 10218), vydaný v červnu 2011, je šestý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2032 díklů. Jedná se o první set v sérii který se skládá ze dvou samostatných budov v jednom setu (městský dům a samotný zverimex). Set obsahuje čtyři minifigurky, součástky zvířat a mnoho příslušenství.

Town Hall[editovat | editovat zdroj]

Town Hall (číslo setu 10224), byl vydán v květnu 2012 a je sedmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2766 dílků (doposud nejvíce z celé série) a 8 minifigurek. Jedná se o radnici se spoustou doplňků jako je fungující výtah, atrium či věž s hodinami.

Palace Cinema[editovat | editovat zdroj]

Palace Cinema (číslo setu 10232), byl vydán v březnu 2013 a je osmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2194 dílků a 6 minifigurek. Je to stavebnice rohové budovy kina volně inspirované Grauman's Chinese Theatre.

Parisian Restaurant[editovat | editovat zdroj]

Parisian Restaurant (číslo setu 10243), byl vydán v roce 2014 a je devátým setem ze série. Set obsahuje 2469 dílků a 5 minifigurek. Je to stavebnice pařížské restaurace s předzahrádkou a terasou přístupnou po venkovním schodišti. V interiérech je v přízemí restaurace, v prvním poschodí místnost s krbem a kuchyňskou linkou, v podkroví je malířský ateliér.

Detective's Office[editovat | editovat zdroj]

Detective's Office (číslo setu 10246), byl vydán v roce 2015. Set obsahuje 2262 dílků a 6 minifigurek. Po setu Pet Shop je druhým, který se skládá ze dvou, v tomto případě neoddělitelných, budov. Detektivní kanceláře a kadeřnictví.

Brick Bank[editovat | editovat zdroj]

Jedenáctým setem v sérii je Brick Bank (číslo setu: 10251), byl vydán v roce 2016. Set obsahuje 2382 dílků a 5 minifigurek. Po Café Corner, Grand Emporium a Palace Cinema je čtvrtým rohovým domem. V hlavním průčelí je banka a na boku prádelna. Obsahuje několik vtipných věcí jako například pračku špinavých peněz, kdy bankovka vhozená do pračky spadne rovnou do bankovního trezoru.

Assembly Square[editovat | editovat zdroj]

K desátému výročí zahájení výroby modulárních domů byl pro rok 2017 připraven prémiový set Assembly Square (číslo setu: 10255). Set obsahuje 4002 dílků a 8 minifigurek. Skládá se ze třech budov a celý je o 1/3 širší (384 mm) než všechny předchozí sety. Obsahuje kavárnu, květinářství a pekařství.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Lego Modular Houses na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]