Lego Modular Houses

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lego sety 10185, 10197 a 10211 dohromady tvořící jeden celek - ulici.

Modular Buildings, česky modulární budovy, je jeden z produktů společnosti LEGO Group, který se začal prodávat v roce 2007. Vytvořené na popud komunity dospělých fanoušků lega (AFOL) jsou sety primárně určeny pro zkušené stavitele, jelikož sety obvykle obsahují více než 2000 kostiček a jsou použity neobvyklé stavební techniky. Na rozdíl od většiny stavebnic Lego, tato série je označena jako 16+, je tedy Lego designéry a fanoušky označována jako "Lego pro dospělé". Série obsahuje sety Market Street, Cafe Corner, Green Grocer, Fire Brigade, Grand Emporium, Pet Shop, Town Hall, Palace Cinema, Parisian Restaurant a nejnovější Detective's Office (2015).

Sety[editovat | editovat zdroj]

Do dnešního data bylo v této sérii vydáno deset stavebnic, přibližně jedna nová za rok. Všechny sety této serie (mimo Market Street) jsou doporučeny pro starší šetnácti let.

Café Corner[editovat | editovat zdroj]

Café Corner (číslo setu: 10182) byl první set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2007. Set obsahuje 2056 dílků a 3 minifigurky. Z vnějšku představuje rohový hotel s kavárnou. Neobsahuje žádné interiéry.

Market Street[editovat | editovat zdroj]

Market Street (číslo setu: 10190) byl druhý set ze série Modular Buildings. Byl vydán jako následující po Café Corner v roce 2007. Set obsahuje 1248 dílků a 3 minifigurky. Jako jediný ze série je určen pro starší deseti let. Byl vydán v rámci programu Factory, což byla řada setů, které byly vytvořeny fanoušky Lega. Autorem návrhu byl holandský fanoušek Lega Eric Brok.

Green Grocer[editovat | editovat zdroj]

Green Grocer (číslo setu: 10185) byl třetí set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2008. Set obsahuje 2352 dílků a 4 minifigurky. Je prvním setem serie, který obsahoval propracované interiéry. V přízemí má obchod. V prvním poschodí a v podkroví obytné místnosti.

Fire Brigade[editovat | editovat zdroj]

Fire Brigade (číslo setu: 10197) je čtvrtý set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2009. Set obsahuje 2231 součástek. Model je kopií americké hasičské stanice ze 40. let minulého století. Součástí setu je dobové hasičské auto a čtyři minifigurky.

Grand Emporium[editovat | editovat zdroj]

Grand Emporium (číslo setu: 10211), vydaný v květnu 2010, je pátý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2182 dílků a 7 minifigurek. Model představuje realistický obchodní dům ze začátku 20. století, set obsahuje realistický interier, křišťálový lustr či eskalátor. Set je stejně jako Café Corner proveden jako rohový.

Pet Shop[editovat | editovat zdroj]

Pet Shop (číslo setu: 10218), vydaný v červnu 2011, je šestý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2032 díklů. Jedná se o první set v sérii který se skládá ze dvou samostatných budov v jednom setu (městský dům a samotný zverimex). Set obsahuje čtyři minifigurky, součástky zvířat a mnoho příslušenství.

Town Hall[editovat | editovat zdroj]

Town Hall (číslo setu:10224), byl vydán v květnu 2012 a je sedmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2766 dílků (doposud nejvíce z celé série) a 8 minifigurek. Jedná se o radnici se spoustou doplňků jako je fungující výtah, atrium či věž s hodinami.

Palace Cinema[editovat | editovat zdroj]

Palace Cinema (číslo setu:10232), byl vydán v březnu 2013 a je osmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2194 dílků a 6 minifigurek. Je to stavebnice rohové budovy kina volně inspirované Grauman's Chinese Theatre.

Parisian Restaurant[editovat | editovat zdroj]

Parisian Restaurant (číslo setu:10243), byl vydán v roce 2014 a je devátým setem ze série. Set obsahuje 2469 dílků a 5 minifigurek. Je to stavebnice pařížské restaurace s předzahrádkou a terasou přístupnou po venkovním schodišti. V interiérech je v přízemí restaurace, v prvním poschodí místnost s krbem a kuchyňskou linkou, v podkroví je malířský ateliér.

Detective's Office[editovat | editovat zdroj]

Desátým setem ze série je Detective's Office (číslo setu:10246), byl vydán v roce 2015. Set obsahuje 2262 dílků a 6 minifigurek. Po setu Pet Shop je druhým, který se skládá ze dvou budov, detektivní kanceláře a kadeřnictví.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Lego Modular Houses na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]