Legendy Armandie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rasa podzemníků, autor Martin Ficek

Legendy Armandie jsou česká amatérská stolní fantasy hra na hrdiny, šířená zdarma po internetu. Je vyvíjena od roku 1997 a dosud se mění. Armandie je název fiktivního světa, v němž se odehrává.

  • Systém ověřování – Na veškeré herní situace je vytvořen jediný jednoduchý karetní systém, přičemž výsledky ověřování probíhají po Gaussově křivce.
  • Rasy a povolání – Postavy mají šest základních ras. Ačkoli je hra postavena na tzv. „dovednostním systému“, existuje v ní šest archetypů – dovednostních souborů či cest rozvoje postav. Pro každý existují cechy; dostupnost dílčích dovedností záleží na zvolené cestě, hloubce znalostí apod.
  • Vlastnosti – Postava je charakterizována šesti vlastnostmi, jejichž číselné hodnoty určuje hráč přidělováním charakterových bodů na základě pravidel rasy. Každá z vlastností má přímý vliv na hru či rozvoj postavy.
  • Boj – Souboj je velmi jednoduchý a rychlý, přesto jej lze upravovat a modifikovat – lze mířit na jednotlivé části těla a pokoušet se o různé druhy útoků. Cílem autorů bylo, aby souboj šlo rozhodnout pomoci několika málo hodů, ale zachoval napětí a realističnost.
  • Magie – V Armandii funguje několik druhů magie, skupiny kouzel se navzájem liší a to i v rámci jediného povolání. Vedle lektvarů, kněžských zaříkání a klasických útočných kouzel existují např. runy a kostěná magie.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]