Legendy Armandie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rasa podzemníků, autor Martin Ficek

Legendy Armandie jsou česká amatérská stolní fantasy hra na hrdiny, šířená zdarma po internetu. Je vyvíjena od roku 1997 a dosud se mění. Armandie je název fiktivního světa, v němž se odehrává.

  • Systém ověřování – Na veškeré herní situace je vytvořen jediný jednoduchý karetní systém, přičemž výsledky ověřování probíhají po Gaussově křivce.
  • Rasy a povolání – Postavy mají šest základních ras. Ačkoli je hra postavena na tzv. „dovednostním systému“, existuje v ní šest archetypů – dovednostních souborů či cest rozvoje postav. Pro každý existují cechy; dostupnost dílčích dovedností záleží na zvolené cestě, hloubce znalostí apod.
  • Vlastnosti – Postava je charakterizována šesti vlastnostmi, jejichž číselné hodnoty určuje hráč přidělováním charakterových bodů na základě pravidel rasy. Každá z vlastností má přímý vliv na hru či rozvoj postavy.
  • Boj – Souboj je velmi jednoduchý a rychlý, přesto jej lze upravovat a modifikovat – lze mířit na jednotlivé části těla a pokoušet se o různé druhy útoků. Cílem autorů bylo, aby souboj šlo rozhodnout pomoci několika málo hodů, ale zachoval napětí a realističnost.
  • Magie – V Armandii funguje několik druhů magie, skupiny kouzel se navzájem liší a to i v rámci jediného povolání. Vedle lektvarů, kněžských zaříkání a klasických útočných kouzel existují např. runy a kostěná magie.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]