Laurel Holloman

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Laurel Holloman
Narození 23. května 1971 (49 let)
Chapel Hill
Alma mater Severokarolínská univerzita v Chapel Hill
Povolání malířka, filmová herečka, televizní herečka a divadelní herečka
Web www.laurelholloman.net
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Laurel Holloman je americká herečka proslavená hlavně jako Randy Dean z filmu The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, Justine Cooper z filmu Angel a nebo jako Tina Kennard ze seriálu The L Word.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Navštěvovala univerzitu v Chapel Hill v americkém státě Severní Karolína. Po jejím první roce na vysoké škole se odstěhovala do Chicaga, aby spolupracovala s Piven Theatre Workshop. Studovala s Johnem Lynnem v Los Angeles; byla obsazena v nezávislé produkci Blossom Time. Na počátku roku 1994 se přestěhovala do New Yorku a objevila se v divadelních produkcích jako Tennessee Williams' Glass menagerie, Carson McCuller' The Heart Is a Lonely Hunter a Theatre for the New City.

V roce 1995 začala filmovou kariéru se zlomovou rolí Randy Dean v The Icredibly Treu Adventure of Two Girls in Love a s ní získala i kritiky. Pracovala stále v různých nezávislých filmových rolích jako The Myth of Fingerprints, Boogie Nights, Tumbleweeds a další.

O téměř 10 let později se objevila v lesbickém seriálu The L Word na Showtime. V roce 2005 byla za tuto roli oceněna Golden Satellite Award.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Laurel se narodila v Chapel Hill v Severní Karolíně. Její rodina byla republikánská a její otec měl strach jak budou lidé reagovat na její roli Randy Dean ve filmu The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, film dostal pozitivní recenze.

13. června 2002 si vzala architekta Paula Machereyho. Mají dceru Lolu Reiko Machereyovou, která se narodila 4. listopadu 2004. O čtyři roky později 25. března adoptovali druhou dceru Nalu Belleovou. Podle prosincového vydání DIVA jsou uprostřed rozvodového řízení. Laurel je také umělkyní. Maluje také pro charity a na začátku roku 2010 vytvořila speciální sérii obrazů, které byly vydraženy ve prospěch Maasai Wilderness Conservation Fund.