Ladislav Kratochvíl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ladislav Kratochvíl
Narození24. listopadu 1967 (55 let)
Roudnice nad Labem
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Povolánímalíř a ilustrátor
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ladislav Kratochvíl (* 24. listopadu 1967 Roudnice nad Labem) je český malíř a ilustrátor. Věnuje se převážně grafice. Maluje temperou na sololit a akrylem na plátno. V poslední době se zaměřuje na hyperrealistické portrétování a to jak tužkou, tak i olejem na plátno. Žije v Chrastavě, kam se přistěhoval v roce 2007 z Liberce.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Ústí nad Labem. V letech 1978– 1982 navštěvoval Lidovou školu umění v Litoměřicích a to s výborným prospěchem. Zdárně složil talentové zkoušky na Středním odborném učilišti v Kamenickém Šenově, obor malíř skla a porcelánu. Bohužel pro velký počet uchazečů nebyl přijat. Na malování ale nezanevřel, a věnuje se mu i nadále. Svůj talent rozvíjel na kurzech kreslení v pražských ateliérech u profesionálních lektorů MgA. Tomáše Kubíka a MgA. Leoše Suchana, kteří mu pomohli najít svou vlastní tvář i svůj osobitý styl.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

V minulosti se věnoval převážně grafice a maloval temperou na sololit, později akrylem na plátno. V současné době[kdy?] se zaměřil na hyperrealistické portrétování a to jak tužkou, tak i olejem na plátno. Spolupracoval s grafickým studiem Malý Princ, Liberec, který v roce 1993 vytiskl jeho kompletní omalovánky pro děti.

Výstavy[editovat | editovat zdroj]

Samostatně vystavoval své obrazy:

Obrazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]