V tomto článku je použita zastaralá šablona „Příbuzenstvo“.

Ladislav Klein

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ladislav Klein
Základní informace
Narození 26. listopadu 1944 (76 let)
Žánry rock, pop music
Povolání instrumentalista, aranžér, skladatel
Nástroje klávesy, kytara, flétna
Příbuzná témata Crossfire, Juventus, Olympic, Atlantis, George and Beatovens, Petr Novák
Manžel(ka) Andrea Čunderlíková
Děti Sandra Kleinová
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Příbuzenstvo
manželka Andrea Čunderlíková
dcera Sandra Kleinová
švagr Jiří Hřebec

Ladislav Klein (* 26. listopadu 1944) je český kytarista, klávesista, flétnista, aranžér a skladatel, bývalý člen skupin Crossfire, Juventus, Olympic, Atlantis a George and Beatovens.

Život[editovat | editovat zdroj]

Ladislav Klein vystudoval střední školu a po maturitě pokračoval ve studiu na stavební fakultě. Studium nejprve přerušil a nakonec z fakulty odešel. Dal přednost profesionální hudební dráze. Po ukončení hudební kariéry se stal zaměstnancem Českého tenisového svazu. Předsedou Pražského tenisového svazu byl v letech 1990 až 2014.[1] Spolu s herečkou Andreou Čunderlíkovou mají dceru Sandru Kleinovou, která bývala českou tenisovou reprezentantkou.

Hudební kariéra[editovat | editovat zdroj]

Začínal ve skupině Crossfire, kde tehdy působili také Petr Spálený, Zdeněk Rytíř a Pavel Petráš. Určitou dobu hrál ve skupině Juventus. Roku 1965 se stal kytaristou ve skupině Olympic, kde nahradil Jiřího Laurenta. Členem skupiny byl bezmála osm let. Po odchodu z Olympicu (1972) působil rok a půl ve skupině Atlantis sourozenců Ulrychových, kde s ním hráli též Jan Hauser, Rudolf Hájek a Jaromír Helešic. Necelý rok působil v doprovodné kapele Evy Pilarové. Potom se stal členem skupiny George and Beatovens, kde v té době zpíval Petr Novák. V této skupině Ladislav Klein působil jako kapelník, aranžér a hráč na klávesové nástroje a flétnu. Zůstal členem skupiny celkem 17 let.

Ladislav Klein se prosadil také jako skladatel. Jednou z jeho nejznámějších skladeb je Vzpomínka plíživá.[2] Od roku 1992 omezil hudební činnost pouze na vystupování na výročních koncertech skupiny Olympic[3] a začal se více věnovat tenisu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. [https://web.archive.org/web/20140818015524/http://www.prazsky.cztenis.cz/?p=285 Archivováno 18. 8. 2014 na Wayback Machine Ladislav Klein předsedou Pražského tenisového svazu pro období 20102014]
  2. Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku, Petr Kolár, Oldřich Zámostný, BEST I. A., Praha 2002
  3. Olympic zahájil unikátní vzpomínání, zahrát přišli i Chrastina a Klein

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]