LOTUS-Simulator

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
LOTUS-Simulator
Vývojáři Janine Kuhnt
Marcel Kuhnt
Vydavatel MR-Software GbR
Platforma Steam
Datum vydání 15. září 2018
Žánr hra simulace vozidla
Herní módy hra jednoho hráče
multiplayer videohra
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

LOTUS-Simulator je počítačová hra vyvíjená od roku 2014 společností Oriolus Software. Momentálně je k dispozici na platformě Steam v režimu Early Access. Jedná o komplexní simulaci městské hromadné dopravy v jednom celku, která klade silný důraz na zpracování detailů. Hra je prozatím primárně určena tvůrcům přídavků (addonů) do hry, protože zatím nabízí jen jednu testovací mapu, model tramvaje GT6N a autobus MAN Lion's City DD. Autory projektu LOTUS jsou Janine Kuhnt a Marcel Kuhnt, který vyvinul simulátor autobusů OMSI – Der Omnibus Simulator. LOTUS nyní obsahuje herní engine obsahující flexibilitu při vytváření objektů, map, jízdních řádů a import různých druhů dopravy. S tím přichází i mapový editor a nástroj pro vkládání objektů, vozidel, scenérií a dalších prvků. Tým vývojářů zároveň klade důraz na tzv. „Come on in! – culture“. To znamená pro každého hráče jednoduchý způsob podílení se na vývoji simulátoru v jakékoli formě – ať už samostatným vývojem, diskuzí či propagací.

Zkratka LOTUS[editovat | editovat zdroj]

Nejedná se o výrobce automobilů, ale o shodu názvů. Každé jednotlivé písmeno představuje určitý segment v městské hromadné dopravě.

  • L – LEITSTELLE – v překladu se jedná o centrálu, seskupení více věcí do jedné, v multiplayeru toto písmeno zahrne dispečera.
  • O – OMNIBUS – představuje veškerou autobusovou dopravu včetně trolejbusů.
  • T – TRAM – první část kolejové dopravy, v tomto simulátoru můžete jezdit s tramvají.
  • U – UNDERGROUND – druhá část kolejové dopravy zahrnuje metro a veškeré podzemní dráhy.
  • S – SUBURBAN TRAIN – poslední součástí kolejové dopravy jsou příměstské vlaky.

Dopravní prostředky[editovat | editovat zdroj]

LOTUS je stavěn do tří modulů – silnice, koleje a vzduch. Na silnici je možné jezdit s autobusem nebo trolejbusem, na kolejích s tramvají, metrem nebo vlakem a ve vzduchu létat letadlem.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]