Kultivované maso

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
První hamburger z kultivovaného masa při smažení v roce 2013

Kultivované maso (či čisté maso nebo in-vitro maso) je maso produkované in-vitro (laboratorně), pomocí kultivace zvířecích buněk namísto porážky zvířat. Řadí se do buněčného zemědělství. Je produkované pomocí podobných metod jako při tkáňovém inženýrství používaného při regenerativní medicíně. Roste tedy z nediferencovaných kmenových buněk.[1] Bylo zpopularizováno na začátku 21. století, jako k zdravější a etická alternativa zvířecího masa, jehož produkce značně zatěžuje životní prostředí.[2]

K roku 2019 stále probíhá výzkum kultivovaného masa pod několika různými firmami. Odhaduje se, že k rozšíření například do supermarketů dojde kolem roku 2025.[3] Musí se zefektivnit metody výroby tak, aby takové maso bylo cenově dostupnější.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Pěstování masa v laboratoři? První umělé hamburgery si objednáme prý už za pár let. Radiožurnál [online]. 2018-03-12 [cit. 2019-04-29]. Dostupné online. (česky) 
  2. HAN. Problémy lidské civilizace má vyřešit hamburger z umělého masa. Stojí čtvrt milionu eur. Hospodářské noviny [online]. 2013-08-05 [cit. 2019-04-29]. Dostupné online. (česky) 
  3. Burgery budoucnosti. Uměle kultivované maso by mohlo být v obchodech do pěti let, tvrdí vědci. Seznam Zprávy [online]. [cit. 2019-04-29]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]