Kristýna Znamenáčková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mgr. MgA. Kristýna Znamenáčková
Základní informace
Rodné jméno Sedláková
Narození 11. září 1988 (32 let)
Boskovice
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Žánry vážná hudba
Povolání klavíristka
Nástroje klavír
Ocenění vítězka Interpretační soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2015
Manžel(ka) Tomáš Znamenáček
Sídlo Boskovice
Web www.znamenackova.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kristýna Znamenáčková (* 11. září 1988 Boskovice) je česká klavíristka.

Po studiu boskovického gymnázia nastoupila na brněnskou konzervatoř, kde studovala nejprve pod vedením Evy Horákové, poté u Dagmar Pančochové. S oceněním absolvovala v roce 2012 klavírním koncertem Des dur Sergeje Prokofjeva[1]. V letech 2012-2015 studovala na Akademii múzických umění v Praze u Františka Malého. V roce 2017 pak absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně pod vedením Aleny Vlasákové a Jana Jiraského, získala akademický titul MgA. a nyní tamtéž pokračuje v doktorském studiu zaměřeném na klavírní tvorbu Martinů. Kromě hudebního vzdělání vystudovala španělský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

V roce 2015 se stala absolutní vítězkou soutěže Nadace Bohuslava Martinů za interpretaci jeho Sonáty pro klavír, H.350[2][3] a tato nahrávka byla také vybrána na výroční CD Institutu Bohuslava Martinů.[4] Se soutěžním repertoárem v lednu 2017 vystupovala v pražském Rudolfinu v komorním abonentním cyklu České filharmonie[5], v prosinci 2017 pak tamtéž provedla se Stamicovým kvartetem skladatelův Klavírní kvintet č. 1, H.229[6].

Žije v Boskovicích. Působila jako učitelka[7] a korepetitorka na ZUŠ v Blansku a nyní jako korepetitorka na konzervatoři v Brně, věnuje se aktivně sólové i komorní hře s důrazem na hudbu 20. století, spolupracuje se soudobým skladatelem Vítem Zouharem, se zájmem o minimalistickou a témbrovou hudbu se zúčastnila mimořádných hudebních projektů (živé provedení 24 hodin trvající skladby Erika Satieho Vexations na festivalu Moravský podzim[8]), spolupracuje s četnými sólisty, například Janou Tajovskou Krajčovičovou nebo Petrou Machkovou Čadovou (koncertní provedení hudby Arva Pärta), a s Národním divadlem Brno[9]. Pořádá také dobročinné koncerty[10]. Působí jako korepetitorka a pomocná sbormistryně souboru Vernum 2013 Ensemble[11].

Věnuje se také kulturním aktivitám v Boskovicích a okolí[12], volnočasové práci s dětmi, šifrovacím hrám, amatérskému divadlu a fotografii[13]. Od roku 2018 je obecní zastupitelkou v Boskovicích za Pirátskou stranu[14].

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]