Knihovna Filozofické fakulty Univerzity Karlovy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Knihovna Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Historický kabinet.jpg
Stát ČeskoČesko Česko
Poloha Náměstí Jana Palacha 2, Praha, 116 38, Česko
Souřadnice
Webové stránky www.ff.cuni.cz/knihovna/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Knihovna Filozofické fakulty Univerzity Karlovy je síť knihoven, spadajících pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Slouží jako základní pracoviště fakulty pro poskytování informačních a knihovnických služeb studentům, akademikům i širší veřejnosti. Knihovnu FF UK tvoří Středisko vědeckých informací, které zajišťuje metodickou podporu knihoven a jednotlivé knihovny, které síť tvoří.

Schéma knihoven Knihovny FF UK

Knihovní fondy a informační zdroje[editovat | editovat zdroj]

Knihovní fondy Knihovny Filozofické fakulty Univerzity Karlovy dosahují počtu více než 1,1 milionu jednotek (stav v dubnu 2015)[1], z čehož největší podíl tvoří knihy, svázané ročníky vědeckých časopisů a vysokoškolské kvalifikační práce. Každoročně narůstá podíl nových médií a elektronických zdrojů (elektronické knihy, elektronické časopisy aj.). Veškerý fond Knihovny Filozofické fakulty UK je prohledávatelný prostřednictvím OPAC 2.0Centrální katalog Univerzity Karlovy v Praze.

Středisko vědeckých informací[editovat | editovat zdroj]

Zajišťuje majetkoprávní evidenci knihovních fondů FF UK, katalogizaci všech druhů dokumentů, správu seriálů a elektronických informačních zdrojů, sběr dat o publikační činnosti FF UK a správu knihovního systému Aleph. Metodicky řídí a koordinuje oborové knihovny FF UK, které zajišťují akvizici a správu oborových knihovních fondů, výpůjční služby, vzdělávací akce a semináře pro uživatele.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE. Výroční zpráva za období od 1. ledna 2014 do 31. prosince 2014. Praha, 2015.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]