Klatovy (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Klatovy
Nádraží v Klatovech
Nádraží v Klatovech
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Plzeňský
Ulice Nádražní
Souřadnice
Klatovy (nádraží)
Klatovy (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 737452
Tratě 183, 185
Nadmořská výška 400 m n. m.
V provozu od 20. září 1876
Zabezpečovací zařízení Automatické hradlo
Dopravních kolejí 16
Nástupišť (hran) 3 (5)
Prodej jízdenek Ano
Kód památky 105520 (PkMISSezObr)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Klatovy (německy Klattau) je železniční stanice v severozápadní části okresního města Klatovy v Plzeňském kraji nedaleko řeky Úhlavy. Leží na jednokolejných tratích 183 a 185. Stanice je elektrifikovaná (25 kV, 50 Hz AC, trať 183), vedení ze stanice dále nepokračuje. V jižní části města se dále nachází železniční zastávka Klatovy město.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována jakožto součást Plzeňsko-březenské dráhy (EPPK/PBD) spojující Duchcov, Plzeň a Nýrsko, podle typizovaného stavebního návrhu drážních budov společnosti. 20. září 1876 byl s místním nádražím uveden do provozu celý nový úsek trasy z provizorního nádraží (později Plzeň zastávka) do Nýrska, kudy bylo možno od roku 1877 pokračovat po železnici přes hraniční přechod Železná Ruda-Alžbětín do Bavorska. Trať byla také toho roku zaústěna do kolejiště plzeňského nádraží.

1. října 1888 otevřela společnost Českomoravská transverzální dráha (BMTB) železniční spojení své trati z Domažlic do Horažďovicemi (Horažďovice město), která ve městě zprovoznila zastávku Klatovy město. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Z důvodu nutnosti zvýšení přepravní kapacity stanice proběhla koncem 50. let 20. století kompletní přestavba budov i kolejiště klatovské stanice. Namísto starého nádraží vznikla nová výpravní budova ovlivněná bruselským stylem podle návrhu architekta Josefa Dandy. V interiéru se nachází sgrafitová výzdoba od Václava Matase v duchu socialistického realismu. Elektrická trakční soustava sem byla dovedena 21. září 1996.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nachází se zde jedno kryté hranové a dvě ostrovní krytá nástupiště, k příchodu na ostrovní nástupiště slouží podchody pod kolejištěm. Budova stanice je památkově chráněna.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]