Seznam vedlejších mimozemských postav ve Futuramě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Kif Kroker)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam vedlejších mimozemských postav seriálu Futurama.

Elzar[editovat | editovat zdroj]

Elzar je čtyřruký neptuňanský kuchař, který má svou televizní show Essence of Elzar a vlastní restauraci Elsar`s fine cuisine. Postavu namluvil John DiMaggio.

Hyperkohout[editovat | editovat zdroj]

Hyperkohout je právník zastupující členy Planet Express. Je zřejmě nejhorší právník co kdy žil. Postavu namluvil Maurice LaMarche.

Kif Kroker[editovat | editovat zdroj]

Nejdříve byl "sluha" (ve skutečnosti žádný sluha není, ale Zapp Brannigan po něm pořád vyžaduje menší práce) kapitána vesmírné lodi Zappa Brannigana, ale tato práce ho velmi nudí, považuje ji za nejponižující v celém vesmíru. Ovšem v epizodě Zachraňte vojína Bendera byl Fry degradován na (podle Zappa) ještě potupnější práci – dělat sluhu Kifovi. Když měl Zapp Brannigan dočasně zákaz být kapitánem vesmírné lodi, Kif přišel o své zaměstnaní a oba si museli najít místo v Planet Express. Všechny chyby Zappa Brannigana vzala Leela na sebe a Zapp Brannigan zase dostal povolení být kapitánem vesmírné lodi, a Kif byl zase zaměstnán jeho na vesmírné lodi, přesto že chtěl zůstat v Planet Express.

Kif má přítelkyni (respektive manželku) Amy Wong, se kterou má hodně dětí. Pravým rodičem je Turanga Leela, ale podle Kifa je pravá matka ta, která pocítila lásku a tu Kif nazývá smizmar.

Lrrr[editovat | editovat zdroj]

Lrrr je vládcem na planetě Omikron Persei 8. Několikrát napadl Zemi, jeho chotí je Ndnd. Stále nosí rudý královský plášť. A má slabost pro televizní seriál 20. století „Svobodná právnička“. Postavu namluvil Maurice LaMarche.

Morbo[editovat | editovat zdroj]

Morbo je televizním moderátorem, který se netají odporem vůči pozemšťanům. Moderuje spolu s pozemšťankou Lindou. Postavu namluvil Maurice LaMarche.

Nibbler[editovat | editovat zdroj]

Nibbler (také Lord Nibbler na Cool TV přeloženo jako Diblík) je Leelin mazlíček a velvyslanec planety Eternium (v utajení). Jeho pravé jméno je neznámé, protože než by byla vysloveno jen jediné písmeno z jeho jména, trilióny vesmírů by zanikly. Je extrémně žravý a má tři oči. Vylučuje temnou hmotu, která slouží jako palivo pro kosmickou loď společnosti Planet Express. Leela ho našla na planetě Vergon 6 během epizody Love's Labours Lost in Space.

Poprvé se Nibbler objevil už v první epizodě Space Pilot 3000, kde je v záběru s frkačkou ležící na zemi vidět jeho stín. V epizodě Jurassic Bark se v flasbacku z kryocentra objeví jeho třetí oko. Zvuky, které Nibbler vydává, vytvořil Frank Welker, který také namluvil jeho hlas v epizodách The Day the Earth Stood Stupid a The Why of Fry.

Život[editovat | editovat zdroj]

Nibbler pochází z planety Eternium a má na Zemi důležité poslání – v rámci boje proti rase Mozků, která ohrožuje vesmír, musí dostat do roku 3000 Frye, což se mu podařilo tím, že ho pomocí falešné donášky pizzy nalákal do kryogenického ústavu a tam ho shodil do kryoboxu. Pak se v roce 3000 dostal k Leele a později při útoku Mozků (viz The Day the Earth Stood Stupid) s její a Fryovou pomocí odrazili společně s dalšími Nibbloriany útok Mozků na Zemi (Fryovi a Leele pak Nibbler vymazal vzpomínky). Později Fry (viz The Why of Fry) definitivně zničil Mozky (které ho vrátili do minulosti a Fry tak srazil sám sebe do kryoboxu).

Slim McKenzie[editovat | editovat zdroj]

Slim McKenzie je "oficiální staropařmen" firmy Slurm vyrábějící stejnojmenný nápoj. Jeho vzhled nápadně připomíná slimáka. Zemře v díle Fry a továrna na Slurm, když se snaží zastavit královnu slimáků na planetě Červulon.

Strašná želatinová hrouda[editovat | editovat zdroj]

Pan Strašná želatinová hrouda je želatinového vzezření. Je cholerikem a když se neudrží, své soky jednoduše pozře. Postavu namluvil Maurice LaMarche.