Kemetic Orthodoxy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Svatyně organizace Kemetic Orthodoxy

Kemetic Orthodoxy (KO) je jednou z největších kemetistických organizací. Sdružuje členy z různých států a podle vlastní charakteristiky se pokouší o co nejpřesnější navázání na staroegyptské náboženské tradice a na jejich obnovu. Zcela v tomto duchu v jejím čele stojí autorita užívající tituly a další atributy faraona. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že právě v tomto hnutí se v největší míře projevuje odklon od tradicionalistického (tedy staroegyptskému nejbližšího) pojetí boha/bohů.

Anch, symbol kemetismu

Centrum této organizace se nachází v městě Chicago, kde byla tato společnost počátkem osmdesátých let dvacátého století založena.

Faraon[editovat | editovat zdroj]

V čele KO stojí její zakladatelka Tamara L. Siuda, která od roku 1988 používá titul Nisut (tj. „král“, odvozený od titulu nisut-bitej jako součásti egyptské královské titulatury) a v roce 1996 byla na území dnešního Egypta korunována. Jako své egyptské jméno používá jméno „Hekatawy I.“ a bývá členy KO označována jako „Její Svatost“ (Her Holiness). Na rozdíl od starověkých faraonů však ve své titulatuře není označována za božstvo či ztělesnění božstva, nýbrž za vtělení královského Ka.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]