Keepass

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
KeePass Password Safe
Logo

KeePass 2.x Hlavní Okno
Vývojář Dominik Reichl
Aktuální verze 1.31 / 2.33 (2. 3. 2016 / 7. 5. 2016)
Operační systém Windows
Vyvíjeno v C++ (verze 1.x),
C# (verze 2.x)
Typ softwaru Správce hesel
Licence GPL
Web keepass.info

KeePass Password Safe je open source správce hesel pro Microsoft Windows, vyvíjený Dominikem Reichlem. Neoficiálně je KeePass přeportován na systémech Linux a Mac OS X.

Všechna hesla se ukládají do databáze. Přístup do databáze je chráněn hlavním heslem, souborem s klíčem nebo master key (hlavní heslo + soubor s klíčem). Databáze je šifrovaná pomocí AES nebo Twofish.

Portable verze[editovat | editovat zdroj]

KeePass verze 1.x je samotný spustitelný soubor, který nezanechává v systému žádné stopy. Verze 2.x byla kompletně přepsaná do jazyka .NET Framework. Pro spuštění verze 2.x musí být v operačním systému nainstalována podpora jazyka .NET Framework.


Správa hesel[editovat | editovat zdroj]

Hesla se ukládají do zašifrované databáze. Mohou být tříděna ve skupinách a podskupinách. Složky i hesla mohou mít vlastní ikonku. Ukládá se čas vytvoření, čas úpravy, poslední přístup a expirační doba.


Auto-type[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o vlastnost, která při stisknutí nadefinovaných kláves porovná titulek okna a záznamy v databázi a automaticky vyplní formuláře.

Podpora prohlížečů[editovat | editovat zdroj]

Funkce Auto-type pracuje se všemi okny a tedy i se všemi prohlížeči. Existuje také plugin pro Internet Explorer a pro Firefox, který automaticky otevře stránku a vyplní formuláře.

Pluginy[editovat | editovat zdroj]

Existuje mnoho pluginů dostupných na domovské stránce (import/export z/do mnoha formátu, zálohovací pluginy, integrace atd.). Potenciálně se může jednat o bezpečnostní díru, jelikož autoři pluginu mají přístup do databáze s hesly.