KeePass

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Keepass)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
KeePass Password Safe
Logo
KeePass 2.x Hlavní Okno
Vývojář Dominik Reichl
První vydání 16. listopadu 2003
Aktuální verze 1.32 / 2.35 (2. 1. 2017 / 9. 1. 2017)
Operační systém Windows
Platforma .NET Framework
Mono
Vyvíjeno v C++ (verze 1.x),
C# (verze 2.x)
Typ softwaru Správce hesel
Licence GPL
Web keepass.info
Některá data mohou pocházet z datové položky.

KeePass Password Safe je v informatice název open source správce hesel pro Microsoft Windows, vyvíjený Dominikem Reichlem. Neoficiálně je KeePass přeportován na systémech Linux a Mac OS X.

Všechna hesla se ukládají do databáze. Přístup do databáze je chráněn hlavním heslem, souborem s klíčem nebo master key (hlavní heslo + soubor s klíčem). Databáze je šifrovaná pomocí šifer AES nebo Twofish.

Portable verze[editovat | editovat zdroj]

KeePass verze 1.x je samotný spustitelný soubor, který nezanechává v systému žádné stopy. Verze 2.x byla kompletně přepsaná do .NET Framework. Pro spuštění verze 2.x musí být v operačním systému nainstalována podpora jazyka .NET Framework.

Správa hesel[editovat | editovat zdroj]

Hesla se ukládají do zašifrované databáze. Mohou být tříděna ve skupinách a podskupinách. Složky i hesla mohou mít vlastní ikonku. Ukládá se čas vytvoření, čas úpravy, poslední přístup a expirační doba.

Auto-type[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o vlastnost, která při stisknutí nadefinovaných kláves porovná titulek okna a záznamy v databázi a automaticky vyplní formuláře.

Podpora prohlížečů[editovat | editovat zdroj]

Funkce Auto-type pracuje se všemi okny a tedy i se všemi prohlížeči. Existuje také plugin pro Internet Explorer a pro Mozilla Firefox, který automaticky otevře stránku a vyplní formuláře.

Pluginy[editovat | editovat zdroj]

Existuje mnoho pluginů dostupných na domovské stránce (import/export z/do mnoha formátu, zálohovací pluginy, integrace atd.). Potenciálně se může jednat o bezpečnostní díru, jelikož autoři pluginu mají přístup do databáze s hesly.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]