Kathy Reichs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kathy Reichs
Kathy Reichs v Praze.jpg
Rodné jméno Kathleen Joan Toelle
Narození 1950
USA Chicago, Illinois
Alma mater Americká universita (do 1971)
Severozápadní univerzita (do 1975)
Povolání antropoložka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, autorka sci-fi, romanopiskyně, forensic anthropologist, televizní producentka, profesorka, akademička a badatelka
Zaměstnavatelé Northern Illinois University (od 1974)
Davidson College (od 1981)
McGillova univerzita
FBI Academy
Concordia University
University of Pittsburgh
University of North Carolina at Charlotte
Canadian Police College
Stateville Correctional Center
National Disaster Medical System
Ocenění honorary doctorate at Concordia University
Děti Brendan Reichs
Web www.kathyreichs.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kathleen Joan „Kathy“ Reichs (* 1950) je americká forenzní antropoložka a spisovatelka. Podle jejích knih byl natočen seriál Sběratelé kostí.

Patří k osmaosmdesáti soudním antropologům jmenovaným Americkou radou soudní antropologie a je členkou Výkonného výboru rady a místopředsedkyní Americké akademie soudních věd a členkou Poradní rady národního policejního sboru v Kanadě. Působí jako profesorka antropologie na Severokarolínské univerzitě v Charlotte.

Narodila se v Chicagu, kde získala doktorát z filozofie na Severozápadní univerzitě. Je držitelkou čestného doktorátu Concordia University v Montréalu. Nyní pracuje jako soudní antopoložka střídavě v Charlotte (Úřad soudního lékařství státu Severní Karolína) a v Montréalu (Laboratoire de sciences judiciaires et de médecine légale pro provincii Québec) a často spolupracuje jako soudní znalkyně při soudních líčeních.

Je autorkou šestnácti detektivních novel, které byly přeloženy do 30 jazyků včetně češtiny. Proslavila se hned svým prvním románem Přijdu tě zabít (Déjà Dead), který v roce 1997 získal Ellisovu cenu za nejlepší prvotinu. V něm poprvé vystupuje hrdinka Temperance "Tempe" Brennanová, která je stejně jako spisovatelka forenzní antropoložkou a která má řadu stejných vlastností jako sama spisovatelka.

Se svým synem Brendanem začala psát i knihy pro mládež (Virals a Seizure), ve kterých líčí dobrodružství čtrnáctileté Tory Brennanové, blízké příbuzné její hrdinky z detektivních románů,

Její zatím poslední knihou je román "Bones Are Forever" (2012).

Kathy Reichs je producentkou a autorkou předlohy televizního seriálu Sběratelé kostí, který se natáčí již dvanáctou sezónu. V seriálu je antropoložka Temperance Brennanová mladší než v knihách a i její soukromý život se od toho knižního odlišuje.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]