Kateřina Dubská

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PhDr. Kateřina Dubská
Narození1965 (55–56 let)
Teplice
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Povoláníspisovatelka
Politická příslušnostStrana zelených
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Kateřina Dubská (* 1965 Teplice) je spoluzakladatelkou vydavatelství Computer Press a ERA, v letech 2006–2010 byla městskou zastupitelkou za Stranu zelených v Brně.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudovala Střední knihovnickou školu v Brně a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor andragogika a sociologie dospělých). Patřila k zakladatelům nakladatelství a vydavatelství Computer Press. Založila vydavatelství ERA, které se specializovalo na odbornou literaturu z oblasti architektury a stavitelství. Díky jejímu přispění vyšly publikace jako: Josip Plečnik, Nové městské prostory, Duch místa nebo Sídelní kaše. Iniciovala vznik časopisu ERA 21, který je uznávaným českým časopisem o architektuře. V roce 2000 založila Nadační fond Verda, který se zaměřuje na podporu nadaných romských studentů.

Byla jednou z iniciátorek vzniku občanské koalice Nádraží v centru a referenda o poloze brněnského hlavního nádraží. Spoluzaložila občanské sdružení Brno, věc veřejná, které především díky výstavám Brněnský chodec iniciovalo veřejnou debatu ke stavu kvality a vzhledu brněnských veřejných prostor. 12 let působila jako vedoucí redakční rady místního zpravodaje Lískáček v Brně – Novém Lískovci. Je předsedkyní SZ ve Zlínském kraji.

Žije v Bílých Karpatech, věnuje se psaní knih a ekologickému zemědělství. V březnu 2013 vyšel její první román Člověk Gabriel (Nakladavatelství JOTA). V říjnu 2015 ve stejném vydavatelství vyšla její druhá kniha Dcery a v roce 2016 sbírka povídek Malé zázraky.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]