KS-Europe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
KS-Europe
Právní forma společnost s ručením omezeným
Sídlo Šťáhlavy
Oficiální web www.ks-europe.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

KS-Europe s.r.o. je zásilková a logistická společnost, která se zabývá zpracováním a distribucí tiskových a propagačních materiálů a rovněž skladováním a distribucí zásilek českých i nadnárodních společností. Firma ročně zpracuje přes 30 milionů vrácených zásilek a zkompletuje 500 milionů reklamních tiskovin. V provozech v Plzni-Křimicích a Šťáhlavech u Plzně pracuje téměř 1 000 zaměstnanců.[1] Jedná se o 100% dceřinou společnost německé firmy Heinrich Heine Beteiligungs GmbH (Heine Versand). KS-Europe je členem českoněmecké obchodní komory a rovněž asociovaným partnerem výzkumného centra pro vývoj nových technologií Západočeské univerzity v Plzni.[2]

Historie společnosti[editovat | editovat zdroj]

KS-Europe zahájila svou činnost v roce 1972 v německém městě Karlsruhe a nejdříve se věnovala pouze kompletaci a balení reklamních katalogů. V roce 1996 přesunula své výrobní provozy do České republiky, konkrétně do Plzně-Křimic. V roce 1998 otevřela společnost další provozovnu ve Šťáhlavech a rozšířila svou činnost nejen o další tiskové služby, ale též o balení a distribuci zásilek.[3]

Sídlo společnosti[editovat | editovat zdroj]

Společnost má v současné době dvě české pobočky ve Šťáhlavech u Plzně (tisk propagačních materiálů, kompletace) a v Plzni-Křimicích (zpracování zásilek, balení zásilek, odesílání, příjem zboží a jeho zařazení do reklamačního řízení, taktéž čištění a žehlení oděvů).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku KS-Europe na německé Wikipedii.

  1. KS EUROPE - Dobrá práce pro spokojenější život – volná místa. www.prace-ks-europe.cz [online]. [cit. 2018-08-10]. Dostupné online. (česky) 
  2. Asociovaní partneři | Technological Initiative Pilsen. tipilsen.cz [online]. [cit. 2018-08-10]. Dostupné online. (česky) 
  3. HISTORIE [online]. KS-Europe. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]