König-Otto-von-Griechenland-Museum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
König-Otto-von-Griechenland-Museum
König-Otto-von-Griechenland-Museum
König-Otto-von-Griechenland-Museum
Údaje o muzeu
StátNěmeckoNěmecko Německo
MěstoOttobrunn
AdresaRathausstraẞe 3
Založeno1989
Zaměřeníosobnost Oty I. Řeckého
Původní účel budovyradnice, banka
Zeměpisné souřadnice
Webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

König-Otto-von-Griechenland-Museum (také Otto-König-von-Griechenland-Museum) je muzeum ve městě Ottobrunn v zemském okrese Mnichov, v německé spolkové zemi Bavorsko. Otevřeno bylo v prosinci 1989, avšak městská rada se usnesla o jeho založení již roku 1976. Zakladatelem muzea je Jan Murken.[1] Muzeum se zaobírá tématem osobnosti Oty I. Řeckého, prvního moderního krále Řecka, dosazeného na řecký trůn roku 1832 na základě společného rozhodnutí Francie, Velké Británie a Pruska.[2]

Muzeum vystavuje na 200 exponátů, které se tematicky vážou k filhelénství, řecké osvobozenecké válce a Řeckému království za vlády Oty I. Řeckého. Vedle toho jsou v muzeu k vidění osobní předměty Oty I. Řeckého či stříbro a porcelán, který byl používán na královském dvoře v Aténách za Otovy vlády. Muzejní galerie spravuje cenné olejomalby, akvarely a grafiky od Lea von Klenze, Petera von Hesse, Carla Rottmanna, Karla Wilhelma von Heidecka či Friedricha von Gärtnera.

Po přestěhování bankovní filiálky bylo muzeum rozšířeno (z 80 na 174 m²) a roku 2000 znovu otevřeno.

Roku 2019 obdrželo darem nové exponáty: kolorovanou fotografii Oty I. Řeckého z roku 1865, portrét korunního prince Ludvíka I. Bavorského (otce Oty I. Řeckého) a kameninové hrníčky z kameninové manufaktury kláštera Schäftlarn.[3]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. SCHEFFLER, Martina. Der tragische Monarch. Süddeutsche Zeitung [online]. 2017-07-21 [cit. 2019-12-27]. Dostupné online. (německy) 
  2. KRATZER, Hans. Wie der bayerische König Otto in Griechenland scheiterte. Süddeutsche Zeitung [online]. 2017-07-26 [cit. 2019-12-27]. Dostupné online. (německy) 
  3. BODE, Daniela. Hoch die Tassen. Süddeutsche Zeitung [online]. 2019-12-03 [cit. 2019-12-27]. Dostupné online. (německy) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]