Justin: Jak se stát rytířem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Justin: Jak se stát rytířem
Původní názevJustin y la espada del valor
Země původuŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Jazykyangličtina a španělština
Délka96 min a 90 min
Žánryfantasy film
dětský film
dobrodružný film
animovaný film
ScénářMatthew Jacobs
Manuel Sicilia
RežieManuel Sicilia
Obsazení a filmový štáb
DabingBarry Humphries
James Cosmo
Michael Culkin
Matt Wilkinson
Antonio Banderas
… více na Wikidatech
ProdukceAntonio Banderas
HudbaIlan Eshkeri
Výroba a distribuce
Premiéra13. září 2013
Česká premiéra12. září 2013
DistribuceEntertainment One
ProVideo
Rozpočet22 mil. €
Justin: Jak se stát rytířem na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Justin: Jak se stát rytířem (anglicky Justin and the Knights of Valour) je španělský animovaný film režiséra Manuela Sicilii, který je zároveň s Matthewem Jacobsem autorem scénáře. Hlasy postav namluvili například Freddie Highmore, Saoirse Ronan, James Cosmo, Charles Dance, Tamsin Egerton, Antonio Banderas, Rupert Everett a řada dalších.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.

Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Freddie Highmore Justin
Saoirse Ronan Talia
Antonio Banderas Sir Clorex
Alfred Molina Reginald
Julie Waltersová Gran
Olivia Williams královna
Mark Strong Heraclio
Charles Dance Legantir
Rupert Everett Sota
Angela Lansburyová čarodějnice
Tamsin Egerton Lara
James Cosmo Blucher
Barry Humphries Braulio
David Walliams Melquiades
Michael Culkin Sebastian

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]