Junjou Romantica

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Junjou Romantica ~Čisté kouzlo~ (japonsky 純情ロマンチカ ~ピュア ロマンス~Junjō Romanchika) je série 4 příběhů; děj se zaměřuje hlavně na pár Misaki Takahashi a Akihiko Usami; a další 3 boční příběhy tří mužských párů s názvy Junjou Egoist, Junjou Terrorist a Junjou Mistake. Rozšířeno to bylo o CD dramata, manga série a light novely.

Děje příběhů[editovat | editovat zdroj]

Junjou Romantica (anime i manga)[editovat | editovat zdroj]

Junjou Romantica má (zatím) celkově 3 série. A jako jediná se dočkala animovaného a televizního zpracování.

Příběh se točí kolem páru Misaki Takahashi a Asahiko Usami. Misaki je regulérním studentem na střední, který se připravuje na vstupní zkoušky na univerzitu. Není ale zrovna učenlivý typ, a proto nedobrovolně přijme pomoc bratrova staršího kamaráda a slavného spisovatele, Akihika Usamiho, ohledně doučování. V průběhu "studia" se do sebe zamilují, ale Misaki si to nechce připustit, protože tím by Asahiko vyhrál. Zkrze to je ještě potkává několik rodinných potíží.

Junjou Minimum (manga)[editovat | editovat zdroj]

Junjou Minimum vypráví příběh o minulosti Usamiho a Hirokiho a o tom, jak se poznali a o Hirokiho neopětované lásce k Usamimu.

Junai Egoist (manga)[editovat | editovat zdroj]

Egoistický Hiroki Kamijou je zamilovaný do Akihika, který byl jeho kamarádem už od dětství, ten ale miluje Misakiho a i přes Hirokiho snahu o něj Akihiko neprojevil zájem. V téhle pochmurné náladě však potkává Hiroki v parku, čistou náhodou Nowakiho Kusama, který ho přemluví, aby ho učil. Hiroki nakonec povolí a učí ho, Nowaki se do něj však zamiluje a to už v parku. Hiroki si uvědomí, že je to pro něj ten pravý.

Junjou Terrorist (manga)[editovat | editovat zdroj]

Shinobu Takatsuki je mladý, bláznivý kluk, který se zamiluje do sestřina bývalého manžela You Miyagiho, který je o 17 let starší. Ten nazve Shinoba jednoduše "teroristou". 

Tihle dva se potkají úplnou náhodou, když Shinobua přepadnou a Miyagi ho zachrání. Shinobu si myslí, že je to osud, ale právě on si má brát jeho sestru. O tři roky později se Miyagimu manželství rozpadne a je svobodný a jakou to náhodou se v tu dobu vrátí ze studia v Austrálii Shinobu. Nedělá okolky a rovnou na Miyagiho vybalí, že ho celé tři roky miluje a že je jejich osudem být spolu. Miyagi si o něm myslí, že je totální blázen a že s ním jen pracují hormony. Bohužel se potvrdí, že Shinobu to myslí vážně.

Junjou Mistake (manga)[editovat | editovat zdroj]

Junjou Mistake se odehrává v době, když byl Ryūichirō Isaka ještě dítě a přišel k nim nový sluha kaworu Asahina, jelikož prý jeho rodiče spáchali rodinnou sebevraždu, kvůli bankrotu jejich firmy. This is set 10 years before the beginning of the other stories and follows Ryuichiro Isaka (the executive director of Marukawa Publishing Company- which publishes Usami Akihiko’s works) and his secretary, Kaoru Asahina. The two were playmates when they were young, after Ryuichiro's father took the Asahina's in and employed them. Over the years, Ryuichiro came to love Asahina, but he believes it to be in vain as he is convinced Kaoru is in love with his father. Unbeknownst to Isaka, Asahina harbors feelings for him in return.