John Deighton

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
John Deighton
Anglický obchodník
Narození Listopad 1830
Spojené království Hull, Spojené království
Úmrtí 29. května 1875
Kanada Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Některá data mohou pocházet z datové položky.

John Deighton (listopad 1830, Hull, Spojené království - 29. května 1875, Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada), známý po jménem Gassy Jack, byl anglický obchodník, majitel baru a kapitán. Ve Vancouveru po něm nese jméno historická čtvrť Gastown.

Život[editovat | editovat zdroj]

Mezi lety 18621867 John Deighton vedl bar ve městě New Westminster v Britské Kolumbii. Později si otevřel bar Globe Saloon na jižní straně fjordu Burrard. Postavil ho společně s dělníky z pily Hastings Mill a námořníky za příslib tolika whisky, kterou zvládnou vypít na jedno posezení.[1] Při založení města Granville byl bar zbourán a následně znovu postaven pod novým názvem Deighton House. Bratr Tom Deighton a jeho žena převzali bar v roce 1874 a John Deighton začal pracovat na parníku plujícím po řece Fraser. Avšak po rodinné hádce o několik měsíců později opět bar převzal John Deighton a vedl ho až do své smrti následující rok.

Johna Deightona pro jeho vypravěčské nadání a družnou povahu přezdívali Gassy Jack. Toto jméno se vžilo a oblast v okolí baru je dnes známa jako Gastown.

John Deighton je pohřben ve městě New Westminster na hřbitově Forest Lawn Cemetery.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku John Deighton na slovenské Wikipedii.

  1. Greg Middleton, Vancouver Crime

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]