Jesse Lee Peterson

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jesse Lee Peterson
Narození 22. května 1949 (69 let)
Midway
Bydliště Los Angeles
Alma mater Los Angeles City College
Politická strana Republikánská strana
Web www.bondinfo.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jesse Lee Peterson (* 22. května 1949) je černošský reverend a konzervativní občanský aktivista ze Spojených států amerických.

Je častým hostem různých pořadů v televizi a radiu. Odmítá afirmativní akci a nelegální imigraci, snaží se o šíření konzervativních názorů mezi černošské obyvatelstvo. Je členem organizace Project 21 a podporuje Republikánskou stranu.

Názory[editovat | editovat zdroj]

Zavedl "Národní den odmítnutí Jesse Jacksona" (National Day of Repudiation of Jesse Jackson)[1]

V roce 2005 napsal článek pro WorldNetDaily, ve kterém naznačil, že většina Afroameričanů, kteří zůstali v New Orleansu během hurikánu Katrina, byli zhýčkaní sociálními dávkami, líní a nemorální. Peterson také kritizoval tehdejšího starostu New Orleans Raye Nagina za to, že obviňoval George Bushe za pomalou reakci a nedostatečnou bezprostřední pomoc, protože podle něj odpovědnost leží v první řadě na bedrech starosty New Orleansu.[2] Nagin byl nicméně široce kritizován i z úst mnoha jiných kritiků za nezvládnutí situace po úderu Katriny na New Orleansu.

V únoru 2006 jako člen studentského panelu na Kalifornské univerzitě, popsal islám jako "zlé náboženství" a prohlásil, že extrémističtí muslimové nenávidí USA proto, že je to křesťanská země a že podporují Izrael.

V lednu 2010 vydal prohlášení vyzývající k rezignaci předsedu republikánské národní komise Michaela Steela, podle něj je Steele slabý vůdce a musí odstoupit nebo být odvolán. "Potřebujeme někoho, kdo se nebojí odvážně podporovat silné konzervativní republikánské myšlenky. Jediný důvod, proč je Steele stále předsedou RNC je, že je to černoch a strana se bojí následků, které by mohly nastat v případě jeho odvolání."[3]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

  • Seven Guaranteed Steps to Spiritual and Financial Success (1998)
  • From Rage to Responsibility: Black Conservative Jesse Lee Peterson and America Today ISBN 1-55778-788-3
  • SCAM: How the Black Leadership Exploits Black America ISBN 0-7852-6331-4

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. The Nation Magazine The Minister of Minstrelsy March 24, 2005
  2. WorldNetDaily. Moral poverty cost blacks in New Orleans. September 21, 2005.
  3. Rev. Peterson, Founder and President of Bond Action, Calls on RNC Chair Michael Steele to Resign [online]. [cit. 2010-01-25]. Dostupné online.