Jan Lipavský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
O obecním zastupiteli ve Vysokém Mýtě pojednává článek Jan Lipavský (politik za ANO).
Bc. Jan Lipavský
Jan Lipavský v květnu 2019
Jan Lipavský v květnu 2019

Poslanec Poslanecké sněmovny PČR
Úřadující
Ve funkci od:
21. října 2017
Stranická příslušnost
Členství Piráti (od 2015)

Narození 2. července 1985 (34 let)
Profese politik
Commons Kategorie Jan Lipavský
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jan Lipavský (* 2. července 1985) je český analytik, manažer v oblasti informačních technologií v bankovnictví a politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, člen Pirátů.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval bakalářský obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Během studia absolvoval dvousemestrální pobyt na University of Kent ve Spojeném království v rámci studijního programu Erasmus.

Pracoval ve společnostech McKinsey & Company, Euro RSCG, ZOOT, Total Solutions a Moro Systems. Postupně se vypracoval na analytika a manažera projektů v oblasti informačních technologií v bankovnictví (např. obchodování na burze, FX). Má též praktické zkušenosti s marketingem.

Jan Lipavský žije v Praze, konkrétně v městské části Praha 6. Se svojí partnerkou vychovává dceru. Mezi jeho hlavní oblasti zájmu patří mezinárodní politika, evropská politika a otázky bezpečnosti.[1]

Politické působení[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2015 je členem Pirátů. Ve straně zastává také pozici člena republikového výboru, volebního výboru a zahraničního odboru.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 byl za Piráty zvolen poslancem v Praze z pátého místa kandidátky.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Jan Lipavský [online]. Česká pirátská strana [cit. 2017-10-26]. Dostupné online. 
  2. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20.10. – 21.10.2017, Jmenné seznamy, Kraj: Hlavní město Praha, Strana: Česká pirátská strana, Výběr: všichni platní kandidáti dle poř. čísla [online]. Český statistický úřad, 2017 [cit. 2017-10-26]. Dostupné online.