Přeskočit na obsah

Jack Miller

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jack Peter Miller
Narození18. ledna 1995
Townsville, Queensland, Austrálie
PovoláníMotocyklový závodník
Webwww.jackmiller.com.au
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jack Peter Miller (narozen 18. ledna 1995) je australský motocyklový závodník Mistrovství světa silničních motocyklů, který jezdí za tým Red Bull KTM Factory Racing v MotoGP. V roce 2011 se stal mezinárodním mistrem Německa v kategorii IDM 125 cm³.

Miller se narodil v Townsville v australském Queenslandu..V tropickém městě, kde si sám tvořil zábavu, jezdil na motorce a čtyřkolce, jezdil na vodních lyžích a přiložil ruku k dílu při ohrazování a shánění dobytka. Rodiče a sourozenci ho podporovali v každém kroku jeho závodní kariéry a pomáhali mu dosáhnout jeho cíl - závodit v mistrovství světa silničních motocyklů. Miller závodí na motocyklech od svých osmi let, původně začínal na terénních motocyklech, kde se v roce 2003 stal australským mistrem v kategorii Dirt Bike do 65 cm³. V letech 2005, 2006 a 2007 vyhrál dalších pět australských ročníků a řadu dalších lokálních a národních titulů v závodech terénních motocyklů a v motokrosu.

Rok 2011 byl jeho průlomovým rokem v Evropě. Díky sérii skvělých výkonů vyhrál ve svých 16 letech mistrovství Německa v kategorii IDM 125 cm³. Tímto titulem si získal pozornost italského závodního týmu Forward Racing Caretta Technology, který s Millerem podepsal smlouvu na účast v mistrovství světa Moto3 v roce 2012.

Mistrovství světa silničních motocyklů - Moto3

[editovat | editovat zdroj]

Carretta Technology Forward Racing (2012)

[editovat | editovat zdroj]

Rok 2012 byl Millerovým prvním rokem v mistrovství světa Moto3, kdy jezdil za tým Caretta Technology Forward Racing na podvozku Honda. I když motocykl nebyl konkurenceschopný, umožnil Millerovi poznat okruhy, na kterých bude v příštích letech závodit. V tom roce skončil v šampionátu Moto3 na 23. místě se 17 body a nejlepším umístěním bylo 4. místo ve Velké ceně Německa na Sachsenringu.

Racing Team Germany (2013)

[editovat | editovat zdroj]

V sezóně 2013 se Miller přesunul do německého týmu Racing Team Germany, kde jezdil na podvozku FTR Honda. Během sezony Miller dosáhl 13 bodovaných umístění a v konečném pořadí šampionátu skončil na sedmém místě. Jeho nejlepšími výsledky byla dvě pátá místa, a to v závodě v San Marinu a v domácí Velké ceně Austrálie.

Red Bull KTM Ajo (2014)

[editovat | editovat zdroj]

V sezóně 2014 Miller přesedlal na tovární motocykl KTM a stal se členem týmu Red Bull KTM Ajo. Prožil průlomovou sezónu, v níž zaznamenal své první nejrychlejší kolo, pole position, umístění na stupních vítězů a vítězství v kategorii. Celkem během sezony vyhrál šest závodů (Katar, USA, Francie, Německo, Austrálie a Valencie) a sezonu zakončil jako druhý v šampionátu za Álexem Márquezem, přičemž na titul mu chyběly pouhé dva body.

Mistrovství světa silničních motocyklů - MotoGP

[editovat | editovat zdroj]

CMW LCR Honda (2015)

[editovat | editovat zdroj]

V sezóně 2015 Miller přestoupil do třídy MotoGP a stal se součástí rozšířeného dvoučlenného týmu LCR, kde byl partnerem Cala Crutchlowa a jezdil na stroji Honda RC213V-RS otevřené specifikace. Svého nejlepšího umístění dosáhl 11. místem v Katalánsku, které následovalo po Velké ceně Velké Británie, kde se Miller v počátečních fázích závodu pohyboval v pořadí, ale ve třetím kole se srazil s týmovým kolegou Crutchlowem. Miller zakončil svou nováčkovskou sezónu na 19. místě se ziskem 17 bodů.

Pro mistrovství světa MotoGP 2016 Miller přestoupil do týmu Marc VDS Racing Team. V Kataru skončil na 14. místě a v Katalánsku obsadil své nejlepší 10. místo v kariéře. Dne 26. června v Assenu se Miller pohyboval výrazně v první desítce, než byl závod kvůli silnému dešti přerušen červenou vlajkou. Závod byl znovu odstartován do sprintu na 12 kol a Miller se v prvních kolech držel vedoucích jezdců. Na konci prvního kola byl čtvrtý a po pádu Andrey Doviziosa zdědil třetí místo hned za továrním jezdcem Hondy Marcem Márquezem. Ve 3. kole havaroval vedoucí jezdec závodu Valentino Rossi a o kolo později Miller předjel Márqueze a dostal se do vedení závodu. Po zbytek závodu udržel nervy na uzdě a odjel si pro své první vítězství ve třídě MotoGP. Stal se prvním Australanem, který vyhrál závod MotoGP od Caseyho Stonera v Austrálii 2012, a prvním satelitním jezdcem, který vyhrál závod od Toniho Eliase v Portugalsku 2006. Millerův kurz na vítězství při vstupu do závodu byl údajně 750:1, což z něj dělá největší vítězné překvapení v historii MotoGP. Zbytek jeho sezony měl smíšený průběh, občasnou rychlost mu kazila zranění, včetně zlomeného obratle v Rakousku. Připsal si další tři umístění v první desítce a rok zakončil na 18. místě v průběžném pořadí se ziskem 57 bodů.

V roce 2017 pokračoval v týmu Marc VDS, a přestože se někdy zdálo, že mu chybí tempo z předchozí sezóny, dozrál a stal se konzistentnějším jezdcem. Toho si všimla i Honda, která mu dala šanci jet na svém továrním motocyklu v závodě 8 hodin na Suzuce. Během sezóny zaznamenal devět umístění v top 10, přičemž nejlépe skončil dvakrát šestý v Assenu a na mokru v Misanu. Přestože si při tréninku před Japonskem zlomil nohu, vrátil se na domácí závod v Austrálii a vedl úvodní kola. Rok zakončil na 11. místě v celkovém pořadí se ziskem 82 bodů.

V roce 2018 Miller přestoupil do týmu Pramac Racing, kde jezdil na Ducati, na straně Danila Petrucciho. Na rozdíl od Itala však musel zůstat u motocyklu specifikace 2017. Přesto si Australan připsal dvě čtvrtá místa v Argentině a ve Francii a pole position také v Argentině a sezónu zakončil na 13. místě se ziskem 91 bodů.

V roce 2019 jezdil Miller na Ducati specifikace 2019 poté, co Petrucci přešel do továrního týmu Ducati. Jeho týmovým kolegou byl šampion Moto2 z roku 2018 Francesco Bagnaia. Sezona začala pro Millera silně, protože v Kataru se kvalifikoval na 4. místo, ale v závodě byl nucen odstoupit kvůli zlomenému sedlu, když bojoval o vedení. Miller získal pět pódií v Austinu (první pódium od vítězství v Assenu 2016), Brně, Aragonii, Phillip Islandu a Valencii, všechno to byla 3. místa. Sezonu zakončil na celkovém 8. místě se 165 body.

V roce 2020, ve své poslední sezóně s Pramac Racing Ducati, se Miller ve všech závodech, co dokončil umístil v první desítce, přičemž nejlépe skončil druhý na GP Štýrska, ve Valencii a v Portimau. Miller však během sezony utrpěl několik DNF, mimo jiné v Andulucii kvůli chybě v intenzivním červencovém vedru v Jerezu; DNF v Misanu 2 kvůli odtrženému hledí Fabia Quartarara, které bylo nasáto do Millerova sání vzduchu, což způsobilo snížení výkonu; podezření na poruchu motoru se objevilo také při boji ve vedoucí skupině v Le Mans; a v úvodních zatáčkách Aragonie 2, kde se Brad Binder srazil s Millerem a oba jejich závody skončily. Sezonu 2020 Miller zakončil silně, dvěma druhými místy, když ve Valencii i Portimau v posledním kole spektakulárně bojoval s Francem Morbidellim, a sezónu zakončil na 7. místě v šampionátu se 132 body.

Během testování v Kataru Miller, nyní na palubě továrního týmu Ducati, zajel neoficiální rekordní časy na kolo, ale v závodech se trápil a v obou závodech v Dauhá skončil až devátý. Během druhého katarského závodu byl Miller frustrovaný a pustil se do souboje s obhájcem titulu mistra světa Joanem Mirem: incident začal, když Mir provedl agresivní předjížděcí manévr na Millera, v důsledku čehož Mir na chvíli ztratil přilnavost, musel svůj motocykl zvednout a málem Millera vytlačil z trati. Miller pak oplatil kolizi Mirovi na zadní rovince okruhu Losail International Circuit. Později v závodě Miller vyprovokoval téměř další nehodu, která mohla vyřadit jak Mira, tak továrního jezdce Yamahy Mavericka Viñalese, ale Miller se odmítl za incidenty omluvit s tím, že za všechny střety na trati může Mir. Miller se ve Španělsku podrobil úspěšné operaci kompartment syndromu a v Portugalsku se vrátí k závodění. Na Velké ceně Portugalska předváděl po celý víkend dobré tempo, ale na začátku závodu havaroval. V následujících závodech v Jerezu, kde se kvalifikoval na 3. místo na startovním roštu, se Miller dostal po silném startu z první pozice, ale na začátku závodu ho předjel Fabio Quartararo. Miller si sedm kol před koncem závodu vzal vedení zpět poté, co Quartararo sám utrpěl syndrom pažní pumpy, a vybudoval si vteřinový náskok na svého týmového kolegu Bagnaiu, čímž si zajistil své první vítězství v roce 2021. Pro Millera by to bylo druhé vítězství v MotoGP po pětileté pauze, první na Ducati a první vítězství na suchu. Bylo to také první vítězství Ducati v roce 2021 a jejich první vítězství v Jerezu od roku 2006. Miller na vítězství v Jerezu navázal následující víkend v Le Mans vítězstvím, které bylo pozoruhodné tím, že obdržel dvě penalizace dlouhého kola a i přesto si zajistil dominantní vítězství. V Barceloně skončil na 3. místě. Sezonu zakončil dobře dvěma třetími místy v Portimau a Valencii, celkově uzavřel sezonu se dvěma vítězstvími, pěti umístěními na stupních vítězů, 181 body a 4. místem v šampionátu jezdců.

Miller skončil na celkovém pátém místě v pohárů jezdců.

Red Bull KTM Factory Racing (2023–)

[editovat | editovat zdroj]

9. června 2022 Miller podepsal kontrakt Red Bull KTM Factory Racing na rok 2023 a 2024. Týmovým kolegou se mu stal Brad Binder.

Statistiky

[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa silničních motocyklů

[editovat | editovat zdroj]

Podle sezóny

[editovat | editovat zdroj]
Sezóna Třída Motocykl Tým Závodů Vítězství Pódií PP Nej. kolo Body Celkové umístění
2011 125cc Aprilia RZT Racing 6 0 0 0 0 0 NC
KTM Caretta Technology
2012 Moto3 Honda Caretta Technology 14 0 0 0 0 17 23.
2013 Moto3 FTR Honda Caretta Technology – RTG 17 0 0 0 0 110 7.
2014 Moto3 KTM Red Bull KTM Ajo 18 6 10 8 1 276 2.
2015 MotoGP Honda CWM LCR Honda 18 0 0 0 0 17 19.
2016 MotoGP Honda EG 0,0 Marc VDS 13 1 1 0 0 57 18.
2017 MotoGP Honda EG 0,0 Marc VDS 17 0 0 0 0 82 11.
2018 MotoGP Ducati Pramac Racing 18 0 0 1 0 91 13.
2019 MotoGP Ducati Pramac Racing 19 0 5 0 1 165 8.
2020 MotoGP Ducati Pramac Racing 14 0 4 0 1 132 7.
2021 MotoGP Ducati Ducati Lenovo Team 18 2 5 0 0 181 4.
2022 MotoGP Ducati Ducati Lenovo Team 20 1 7 1 1 189 5.
2023 MotoGP KTM Red Bull KTM Factory Racing 20 0 1 0 0 163 11.
2024 MotoGP KTM Red Bull KTM Factory Racing 2 0 0 0 0 16 9.
Celkem 214 10 33 10 4 1496

Závody podle roku

[editovat | editovat zdroj]
Rok Třída Motocykl 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Poz. Body
2011 125cc Aprilia QAT SPA POR FRA CAT GBR NED ITA GER

Ret

CZE INP NC 0
KTM RSM

24

ARA JPN

16

AUS

23

MAL

16

VAL

Ret

2012 Moto3 Honda QAT

25

SPA

Ret

POR FRA

Ret

CAT

15

GBR

Ret

NED

DSQ

GER

4

ITA

21

INP

DNS

CZE RSM

Ret

ARA

19

JPN

19

MAL

13

AUS

21

VAL

Ret

23. 17
2013 Moto3 FTR Honda QAT

16

AME

6

SPA

Ret

FRA

12

ITA

10

CAT

7

NED

7

GER

7

INP

Ret

CZE

7

GBR

7

RSM

5

ARA

13

MAL

6

AUS

5

JPN

6

VAL

Ret

7. 110
2014 Moto3 KTM QAT

1

AME

1

ARG

3

SPA

4

FRA

1

ITA

Ret

CAT

4

NED

Ret

GER

1

INP

3

CZE

5

GBR

6

RSM

3

ARA

27

JPN

5

AUS

1

MAL

2

VAL

1

2. 276
2015 MotoGP Honda QAT

Ret

AME

14

ARG

12

SPA

20

FRA

Ret

ITA

Ret

CAT

11

NED

Ret

GER

15

INP

Ret

CZE

19

GBR

Ret

RSM

12

ARA

19

JPN

Ret

AUS

15

MAL

17

VAL

21

19. 17
2016 MotoGP Honda QAT

14

ARG

Ret

AME

DNS

SPA

17

FRA

Ret

ITA

Ret

CAT

10

NED

1

GER

7

AUT

DNS

CZE GBR

16

RSM

DNS

ARA JPN

Ret

AUS

10

MAL

8

VAL

15

18. 57
2017 MotoGP Honda QAT

8

ARG

9

AME

10

SPA

Ret

FRA

8

ITA

15

CAT

Ret

NED

6

GER

15

CZE

14

AUT

Ret

GBR

16

RSM

6

ARA

13

JPN AUS

7

MAL

8

VAL

7

11. 82
2018 MotoGP Ducati QAT

10

ARG

4

AME

9

SPA

6

FRA

4

ITA

Ret

CAT

Ret

NED

10

GER

14

CZE

12

AUT

18

GBR

C

RSM

18

ARA

9

THA

10

JPN

Ret

AUS

7

MAL

8

VAL

Ret

13. 91
2019 MotoGP Ducati QAT

Ret

ARG

4

AME

3

SPA

Ret

FRA

4

ITA

Ret

CAT

5

NED

9

GER

6

CZE

3

AUT

Ret

GBR

8

RSM

9

ARA

3

THA

14

JPN

10

AUS

3

MAL

8

VAL

3

8. 165
2020 MotoGP Ducati SPA

4

ANC

Ret

CZE

9

AUT

3

STY

2

RSM

8

EMI

Ret

CAT

5

FRA

Ret

ARA

9

TER

Ret

EUR

6

VAL

2

POR

2

7. 132
2021 MotoGP Ducati QAT

9

DOH

9

POR

Ret

SPA

1

FRA

1

ITA

6

CAT

3

GER

6

NED

Ret

STY

Ret

AUT

11

GBR

4

ARA

5

RSM

5

AME

7

EMI

Ret

ALR

3

VAL

3

4. 181
2022 MotoGP Ducati QAT

Ret

INA

4

ARG

14

AME

3

POR

Ret

SPA

5

FRA

2

ITA

15

CAT

14

GER

3

NED

6

GBR

3

AUT

3

RSM

18

ARA

5

JPN

1

THA

2

AUS

Ret

MAL

6

VAL

Ret

5. 189
2023 MotoGP KTM POR

74

ARG

6

AME

Ret9

SPA

33

FRA

Ret

ITA

76

GER

63

NED

Ret

GBR

87

AUT

155

CAT

8

RSM

Ret

IND

147

JPN

64

INA

79

AUS

7

THA

16

MAL

86

QAT

9

VAL

Ret

11. 163
2024 MotoGP KTM QAT

21

POR

55

AME SPA FRA CAT ITA KAZ NED GER GBR AUT CAT RSM IND INA JPN AUS THA MAL VAL 9.* 16*

*Aktuální sezóna

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jack Miller (motorcyclist) na anglické Wikipedii.


Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]