InterRail

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

InterRail je mezinárodní vlaková jízdenka umožňující cestování po celé Evropě. Jízdenky InterRail jsou určeny zejména pro mladé lidi do 26 let.

Typy jízdenek InterRail[editovat | editovat zdroj]

Jízdenka InterRail Global Pass je platná ve všech 30 zemích, na které se vztahuje program a také na trajektu mezi Itálií a Řeckem. K dispozici jsou jízdenky s různou dobou platnosti, například jízdenka na 5 dní jízdy platí po dobu 10 dnů nebo jízdenka na 10 dní jízdy platí 22 dnů. Pro ty, kteří by chtěli více cestovat, jsou k dispozici jízdenky platné vždy 22 dnů nebo jeden měsíc.

Jízdenka InterRail One Country Pass platí pouze v jedné zemi, nahrazuje bývalé jízdenky Eurodomino a nabízí svobodu cestování v rámci zvolené země na 3, 4, 6 nebo 8 dnů, tyto jízdenky jsou platné po dobu jednoho měsíce. Tento typ jízdenek platí pro všechny země účastnící se InterRail, s výjimkou Černé Hory a Bosny a Hercegoviny.

Nabízené země[editovat | editovat zdroj]

Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, a Turecko.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]