Instituto Cervantes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Instituto Cervantes
Logo Institutu Cervantes
Logo Institutu Cervantes
Vznik1991
SídloMadrid, Španělsko
LídrLuis García Montero
Mateřská organizaceSecretariat of State for International Cooperation
OceněníPremio Príncipe de Asturias de Comunicación y Humanidades (2005)
Oficiální webwww.cervantes.es
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Instituto Cervantes je organizace, která vznikla v roce 1991 ve Španělsku. Jejím hlavním cílem je podpora výuky a studia španělštiny jako cizího jazyka a šíření španělské a hispánské kultury do světa. Její hlavní sídlo se nachází v Madridu a v Alcalá de Henares (část Madridu). V současnosti má 49 center po celém světě [1]. Na svých stránkách nabízí mnoho materiálů plnících její hlavní cíle.

Název[editovat | editovat zdroj]

Výraz „Cervantes“ je odvozen od jednoho z největších španělských spisovatelů, který se jmenoval Miguel de Cervantes Saavedra, autor slavného[1] románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

Instituto Cervantes Praga[editovat | editovat zdroj]

Instituto Cervantes Praga je pražská pobočka sídlící v ulici Na Rybníčku 6. Instituto Cervantes Praga pravidelně nabízí kurzy španělského jazyka, pořádá kulturní akce týkající se hispánské kultury a zájemcům o literaturu, hudbu a film je k dispozici rozsáhlá knihovna v posledním patře budovy. Na Institutu Cervantes je též možné skládat mezinárodní zkoušky DELE. Vyjma španělštiny je možné zde navštěvovat i kurzy ostatních jazyků Španělského království, a to katalánštinu, galicijštinu a baskičtinu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Don Quixote gets authors' votes (online). 2002. BBC News (cit. 4. 4. 2007). Dostupné z: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/1972609.stm.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Institut Cervantes (Praha)