Instituto Cervantes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Instituto Cervantes
Logo Institutu Cervantes
Logo Institutu Cervantes
Vznik1991
SídloMadrid, Španělsko
LídrLuis García Montero
Mateřská organizaceStátní sekretariát pro mezinárodní spolupráci
OceněníPremio Príncipe de Asturias de Comunicación y Humanidades (2005)
Oficiální webwww.cervantes.org
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Instituto Cervantes je organizace, která vznikla v roce 1991 ve Španělsku. Jejím hlavním cílem je podpora výuky a studia španělštiny jako cizího jazyka a šíření španělské a hispánské kultury do světa.

Hlavní sídlo organizace se nachází v Madridu v Alcalá de Henares (část Madridu). V současnosti má 49 center po celém světě. [1] Na svých stránkách nabízí mnoho materiálů plnících její hlavní cíle.

Název[editovat | editovat zdroj]

Výraz „Cervantes“ je odvozen od jednoho z největších španělských spisovatelů, který se jmenoval Miguel de Cervantes y Saavedra, autor slavného[1] románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

Instituto Cervantes Praga[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Instituto Cervantes (Praha).
Instituto Cervantes (Praha)

Instituto Cervantes Praga je pražská pobočka sídlící v ulici Na Rybníčku 6. Instituto Cervantes Praga pravidelně nabízí kurzy španělského jazyka, pořádá kulturní akce týkající se hispánské kultury a zájemcům o literaturu, hudbu a film je k dispozici rozsáhlá knihovna v posledním patře budovy. Na Institutu Cervantes je též možné skládat mezinárodní zkoušky DELE. Vyjma španělštiny je možné zde navštěvovat i kurzy ostatních jazyků Španělského království, a to katalánštinu, galicijštinu a baskičtinu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Don Quixote gets authors' votes (online). 2002. BBC News (cit. 4. 4. 2007). Dostupné z: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/1972609.stm.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]