Immortal (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Immortal
Základní informace
Původ Norsko Norsko, Bergen
Žánry Black metal
Aktivní roky 1990-2002, 2006-2015, 2015-současnost
Vydavatelé Osmose Products, Nuclear Blast
Ocenění Alarmprisen in metal (2001)
Web www.immortalofficial.com
Současní členové
Demonaz
Horgh
Apollyon
Dřívější členové
Abbath
Apollyon
Saroth
Iscariah
Ares
Hellhammer
Grim
Kolgrim
Armagedda
Jorn
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Immortal je black metalová skupina založená v norském Bergenu v roce 1990. Původní název skupiny byl Amputation. Zakládajícími členy jsou Abbath (Olve Eikemo, basa, zpěv) a Demonaz (Harald Nævdal, kytara). Demonaz v současné době je "pasivním" členem skupiny, neboť si během kariéry namohl šlachy v ruce a nemohl dále hrát na kytaru a je tedy autorem textů. Po albu Sons Of Northern Darkness se skupina rozpadla, v tomto mezidobí založil Abbath skupinu I, která vydala album Between Two Worlds. K znovuzrození Immortal došlo v roce 2006 a členové pracovali na novém albu, které vyšlo v roce 2009. V roce 2015 odešel zpěvák Abbath, ale Immortal se rozhodli i nadále v tvorbě pokračovat. Během roku 2018 dokončili své deváté studiové album.[1] Ta se bude jmenovat Northern Chaos Gods a měla by vyjít v červnu téhož roku.[2]

Členové[editovat | editovat zdroj]

Od počátku se ve skupině vyměnilo mnoho instrumentalistů: Saroth (Yngve Liljebäck, basa), Iscariah (Stian Smorholm, basa), Ares (Ronny Hovland, basa), Hellhammer (Jan Axel Blomberg, bicí), Grim (Erik Brødreskift, bicí), Kolgrim (bicí) Armagedda (bicí) a Jorn (Jørn Inge Tunsberg, kytara). V současné době má skupina 3 členy: Demonaz (Harald Nævdal; texty, zpěv), Horgh (Reidar Horghagen; bicí) a Apollyon (Ole Moe; basa).

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Spark. Nové album IMMORTAL je hotovo [online]. SPARK Rock, 2018-01-10 [cit. 2018-01-10]. Dostupné online. 
  2. Spark. IMMORTAL s novým albem ohlašují návrat ke kořenům [online]. SPARK Rock, 2018-04-23 [cit. 2018-04-23]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]