Imagine Cup

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Imagine Cup je celosvětová každoroční studentská soutěž, vypisovaná od roku 2002 společností Microsoft. Sponzorem a hostitelem je Microsoft Corp.. Soutěž je určena studentským týmům i jednotlivcům se zájmem o moderní technologie. V současnosti je soutěž rozčleněna do dvou hlavních kategorií: Software Design a Game Design (XBox/Windows, Phone) + IT Challenge.

Kategorie soutěže Imagine Cup[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Software Design (softvérový návrh) - vytvoření skutečné aplikace a řešení, které pomůže lidem a společnosti. V této kategorii se dává důraz na problémy dnešní doby (např. hlad, chudoba, životní prostředí, zdraví). Vždy musí být jasně prokázaný přínos světu a vítá se využití a zapojení hardwaru.

Kategorie Game Design - se dělí na část pro XBox/Windows a Phone. Zde je důležitá hratelnost, cílová skupina (zákazníků) a velký důraz je kladen na to, jak rychle se cílová skupina (člověk) naučí s aplikací hrát (používat ji). Doplňkovou kategorií je IT Challenge - kritéria a podmínky se každý rok mění (forma kvízů zůstává tj. 8-15 kvízů, online)

Historie[editovat | editovat zdroj]

Celosvětová finále se konala v těchto městech:

Innovation Accelerator - Startup program[editovat | editovat zdroj]

Program Innovation Accelerator - Startup začal vznikat v letech 2006 - 2008 po celém světě s cílem nabídnout soutěžícím Imagine Cupu další krok - vznik vlastní firmy. Cílem soutěže Imagine Cup je vytvořit ze soutěžících samostatné společnosti, kterým program Accelerator/Startup má pomoci. Nejde jen o to v rámci soutěže Imagine Cup napsat a vytvořit aplikaci, která změní svět, ale také ji vhodnou formou světu nabídnout (ziskovou či neziskovou formou). Startup program nabízí formu technické i obchodní podpory, které je realizována většinou prostřednictvím tzv. Microsoft Inovačních center. Podmínkou přijetí je používání/vývoj postavený na Microsoft technologiích. Firmám, které vznikají - studentům je také nabídnuta možnost programu DreamSpark a následně programu BizSpark, kde začínající společnosti získají přístup k aktuálním a plnohodnotným vývojovým nástrojům.

Imagine Cup Grant[editovat | editovat zdroj]

Soutěžícím Imagine Cupu (finálového kola) je nabídnuta možnost grantů, kterou nabízí společnost Microsoft ve spolupráci s různými investory, obchodními partnery.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]