Iced Earth

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Iced Earth
Skupina Ice Earth v roce 2013
Skupina Ice Earth v roce 2013
Základní informace
Původ Spojené státy americké
Žánry thrash metal, power metal, heavy metal a speed metal
Vydavatel Century Media Records
Web www.icedearth.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Iced Earth je americká metalová skupina kombinující Heavy metal, Power metal, Speed metal a Thrash metal pocházející z Floridy. První čtyři studiovky jsou převážně thrash metalové. Skupinu založil v roce 1985 kytarista Jon Schaffer. Dodnes je jediným původním členem skupiny. Celkem vydali celkem 11 studiových alb. První dvě alba Iced Earth (1990) a Night of the Stormrider (1992) se instrumentálně liší od ostatních alb.

Období 1985-1991[editovat | editovat zdroj]

Skupina měla na začátku svého působení finanční problémy. Prvním zpěvákem skupiny byl Gene Adam, který se skupinou nahrál dvě demonahrávky Psychtic Dreams (1986) a Enter The Realm (1988). Kromě dvou demonahrávek ještě se skupinou vydal debutové album, které nese stejnojmenný název jako název skupiny Iced Earth. V roce 1991 ze skupiny Gene Adam odešel, důvod byl, že mu Jon Schaffer nedovoloval psát texty písní.

Období 1992-1994[editovat | editovat zdroj]

Adama nahradil zpěvák John Greely, který s Iced Earth nahrál druhé album ,,Night of the Stormrider,,, které obsahuje skladbu Angels Holocaust, která měla být původně úvodní znělka k filmu, ale nakonec tato nahrávka k filmu použita nebyla. Jedná se o velmi kvalitní album, které je považováno za jejich nejlepší.

Album Burnt Offerings[editovat | editovat zdroj]

Druhá úspěšná studiovka kapely, v čele s novým zpěvákem Mattem Barlowem. Album je považováno za jejich nejtvrdší. Vyšlo 14. dubna 1995.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004 přišel do skupiny Tim ,,Ripper,, Owens, znamý především z Heavy metalové legendy Judas Priest, který nahradil Matta Barlowa. Matt Barlow neměl čas na kapelu, důvod byl, že se musel starat o rodinu, kterou dlouho zanedbával. Ale v roce 2008 přišel znovu. S kapelou nahrál album The Crucible of Man: Something Wicked Part 2. V roce 2010 opět odchází a o rok později zakládá svoji novou skupinu Ashes of Ares.

Rok 2011-?[editovat | editovat zdroj]

Roku 2011 přišel do skupiny zpěvák Stuart Block, známý ze skupiny Into Eternity, která hraje Progressive Death metal. Ale v Iced Earth se musel přeorientovávat na Heavy metal. Tento zpěvák má velice dobrý hlas, něco mezi Robem Halfordem z Judas Priest A Brucem Dickinsnem z Iron Maiden. Ale v některých skladbách má sklony k jemnějšímu growlingu. Téhož roku vydal se skupinou velmi úspěšné album Dystopia, ke kterému napsal nejvíce skladeb z celé skupiny. V roce 2014 vydává Iced Earth své druhé album s novým zpěvákem a celkově jedenácté v řadě Plagues of Babylon, které je také velice kvalitní. Tour k tomuto albu zvládli ve stejný rok. Roku 2017 bylo vydáno nové album s názvem Incorruptible.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Demonahrávky:

  • Psychotic Dreams (1985)
  • Enter The Realm (1989)

Studiová alba:

Živá alba: