ISAS

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ISAS
Vývojář CCA Group a.s.[1]
Vyvíjeno v Oracle
Typ softwaru informační systém
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ISAS je počítačový informační systém pro okresní soudy obsahující zejména údaje o jednotlivých spisech, účastnících řízení a jejich adresách, soudních jednáních a vydaných rozhodnutích, jakož i dokumenty vztahující se k jednotlivým řízením. Nahradil mimo jiné dřívější papírové soudní rejstříky.

Na rozdíl od systému ISVKS, který byl vybudován na platformě Lotus Notes, je ISAS založen na systému Oracle. V poslední době jsou činěny pokusy propojit ISAS se systémem ISVKS tak, aby dokumenty okresního a krajského soudu v téže věci byly vzájemně dostupné v elektronické podobě.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Počátek vývoje systému sahá do roku 1995, kdy byla společností CCA Plzeň zpracována studie proveditelnosti. Poté byl systém postupně vytvářen (po skupinách funkcí) a zkušebně zaváděn u vybraných soudů, po dokončení vývoje v roce 1997 pak začal být zaváděn i u dalších okresních soudů. V roce 1998 byl do systému doplněn nový modul pro agendu platebních rozkazů ve věcech pokut za nezaplacení jízdného na linkách veřejné dopravy a přeprogramován do nového vývojového prostředí.

Další informační systémy v justici[editovat | editovat zdroj]

Soudy se dále významnou měrou podílejí na využívání ISDS (Informačního systému datových schránek).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Agendy okresních soudů elektronicky [online]. Ministerstvo vnitra České republiky, 2008-09 [cit. 2019-08-31]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]