Humanity's Team

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Humanity’s Team (HT) je celosvětově aktivní duchovní a občanské hnutí za práva duše. Je inspirováno knihami Neala Donalda Walsche Hovory s Bohem.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Hnutí bylo založeno v roce 2003 jako reakce na události 11. září 2001. Je variací na spiritualitu 60. let dvacátého století, která spojuje západní a východní duchovní nauky. V základech má nespokojenost s dosavadním civilizačním vývojem na planetě, je reakcí na psychické odcizování lidí, narušené životní prostředí, velký technologický pokrok s náhlým rozmachem výpočetní techniky v čele, politické změny po pádu Železné opony, vlnu paranormálních jevů a vědecké objevy na poli kvantové fyziky, které všechny dohromady popřely hmotnou objektivní realitu a vyzdvihly opět ducha a propojenost všech věcí.[zdroj?]

Hnutí je aktivní v asi devadesáti zemích světa, od návštěvy N. D. Welshe v Praze v roce 2004 i v Česku. V roce 2006 bylo založeno občanské sdružení Humanity’s Team Česká republika.

Filozofie[editovat | editovat zdroj]

Filozofie HT vychází z uvědomění, že společenská utrpení, jakými jsou války či hladomory, pramení z lidských přesvědčení o vzájemné oddělenosti a nedostatku a nelze je proto vyřešit vojensky, politicky ani ekonomicky, ale pouze změnou těchto přesvědčení, a to v prvé řadě v sobě samých. Proto se HT podílí na spolutvoření filozofie Nové spirituality, která vidí každého člověka jako zdroj veškeré síly, pravdy, světla, lásky, radosti a svobody, kde nikdo nemůže nařídit druhému člověku, aby je prožíval za určitých konkrétních podmínek. Nová spiritualita nenabádá k hledání této síly a pravdy ve vnějším světě, v žádné z věcí světa, v žádné specifické síle světa ani konkrétní osobě či instituci. Nová spiritualita je přístup, který opouští představu, že lidstvo chápe všechno, co potřebuje, aby vytvořilo svět, o kterém kdy snilo, čili svět míru, radosti a harmonie. Připouští, že je třeba dále poznávat a rozšiřuje současné názorové systémy o Bohu a Životě o nové myšlenky či představy a jejich pochopení takovým způsobem, aby se vztahovaly na všechny lidi a na celý svět. Nová spiritualita povzbuzuje k tázání se po skutečné povaze věcí, podporuje znovuzvažování nejzákladnějších pravd a přichází s vědomím, že lidstvo, příroda a vůbec všechno je nedělitelným celkem.

Cíle[editovat | editovat zdroj]

Humanity’s Team chce napomáhat sjednocování lidstva změnou představ o životě, Bohu a lidech. Chce vystřídat teologie a ideologie vyvolenosti pochopením propojenosti všech věcí a lidí, chce vytvářet bezbariérový svět na úrovni hmotné, společenské a psychologické. HT podporuje v člověku sílu naplňovat své osobní sny a sny o lidské společnosti jako celku prozkoumává funkčnost současných přesvědčení o Životě, lidech či Bohu a otevírá se novým. Mottem Humanity’s Teamu je „Všichni jsme jeden“ („We are all one“).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]