Hudební festivaly v Polsku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

V Polsku se každý rok pořádá nespočet hudebních festivalů. Mezi nejpopulárnější z nich patří Coke live music festival, Heineken Open'er Festival, Sopot festival a Top trendy.

Coke live music festival je jeden z největších polských letních festivalů, konající se v historickém městě Krakově každým rokem koncem srpna. Hlavním sponzorem je Coca-cola Company.

Poprvé se Coke live music festival uskutečnil v roce 2006, první edice festivalu trvala jeden den, vystoupili tu mimo jiné také: Jay-Z, Shaggy, Tatiana Okupnik.

V roce 2007 trval již dva dny a vystupovali zde mimo jiné: Rihanna, Akon, Lily Allenová, Common, Faithless.

V roce 2008 na dvoudenním letním festivalu v Krakově vystoupili např: Timbaland, Missy Elliott, Kaiser Chiefs nebo The Prodigy.

V roce 2009 se konala čtvrtá řada Coke live music festival a svou účast již potvrdili mimo jiné: 50 Cent, Madcon, Gentleman, The Killers nebo také Shaggy.

Od roku 2009 se každoročně ve městě Lodž koná festival Soundedit, který se věnuje hudebním producentům; vystupovali zde například Daniel Lanois, Peter Hook nebo Andy Jackson.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Soundedit 2014: Laibach, Karl Bartos i John Cale w Łodzi [online]. Nasze Miasto, 2014-06-29 [cit. 2014-06-30]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-07-19. (polsky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]