Hotelová škola Mariánské Lázně

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hotelová škola v Mariánských Lázních
Hotelová škola ML 02.jpg
Zkratka
Právní forma příspěvková organizace
Zřizovatel Karlovarský kraj
Datum založení 1928
IČO 00077119
REDIZO 600009033
Ředitel Ing. Jiří Chum
Zástupce Mgr. Petr Zenkl
Adresa Komenského 449
353 01  Mariánské Lázně
Zeměpisné souřadnice
Počet žáků 900
Oficiální web http://hotelovaskola.cz
Obory vzdělávání
Hotelnictví a turismus, kuchař-kuchařka, číšník-servírka, cukrář-cukrářka, obchodník
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hotelová škola Mariánské Lázně je střední odborná škola, která se nachází v Mariánských Lázních. Její žáci studují v oboru Hotelnictví a turismus a studium zakončují maturitní zkouškou. Je to škola s nejdelší tradicí ve svém oboru v České republice.[1] V roce 2006 došlo ke spojení Hotelové školy a Středního odborného učiliště Mariánské Lázně. Škola tak rozšířila nabídku vyučovaných oborů o učňovské obory kuchař-kuchařka, číšník-servírka, cukrář-cukrářka a o maturitní obor obchodník. Obě školy za první republiky dosahovaly vysoké úrovně a prestiže na mezinárodní úrovni, kterou se snaží znovu získat zpět.[zdroj?]

Budova[editovat | editovat zdroj]

Samotná budova, postavená v neoklasicistním stylu, se nachází v Komenského ulici, z jedné strany obklopena městem, stojí u hlavní mariánskolázeňské třídy, ačkoli poněkud dál od nejrušnějšího centra. Na dvou dalších stranách se rozkládá přilehlý, poměrně rozsáhlý park. V budově původně byla také lázeňská zařízení, ale po několika přestavbách byla nakonec zrušena. Dnes má škola k dispozici 5 moderně vybavených kuchyní, dvě restaurace, dva salonky, vinný sklípek, letní terasu a rychlé občerstvení. Mimo to škola disponuje také dvěma počítačovými učebnami a informačním centrem pro hosty.

Odborné akce[editovat | editovat zdroj]

Škola je hostitelem či pořadatelem řady odborných gastronomických akcí. Koná se zde například studentská barmanská soutěž Finlandia Vodka Junior Cup nebo učňovský den, na kterém předvádějí studenti učňovských oborů svoje gastronomické umění, koná se ve společenském domě Casino, původně ji pořádalo odborné učiliště, po sloučení je však pod správou Hotelové školy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Historie Hotelové školy. hotelovaskola.cz [online]. [cit. 2007-03-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2007-02-25.