Hotel DUM

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
TVM Tower
Praha Modřany hotel DUM.jpg
Poloha
Stát Česko
Město Praha
Ulice Kutilova
Zeměpisné souřadnice
Technické parametry
Výška střechy 69 m
Počet podlaží 21
Základní informace
Využití hotel
Výstavba kolem 1985
Odkazy
Adresa Kutilova 3061/2
Praha 12, Modřany
143 00 Praha 412
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah v kategorii na Commons

TVM Tower (dříve Hotel DUM) je jednadvacetipatrová výšková budova v Praze 4 - Modřanech v ulici Kutilova 3061/2. Výška budovy činí 69 metrů.

Postavena byla v polovině osmdesátých let podle projektu Ing. arch. Míči, původně jako ubytovna zahraničních dělníků. Po dokončení však sloužila jako ubytovna mimopražských učitelů, kteří pracovali v hlavním městě. Odtud vznikl i název budovy, jako zkratka Dům učitelů Modřany.

Po listopadu 1989 byla budova přestavěna na tříhvězdičkový hotel s 220 apartmány a tomuto účelu slouží dodnes. Hotel do roku 2010 provozovala společnost HOGAS s.r.o., od roku 2010 do června 2012 ho provozovala stavební společnost KB system CZ, a.s. se záměrem zde vybudovat domov pro seniory. Pro neochotu Magistrátu hl. m. Prahy se záměr nepodařilo realizovat a ztrátový provoz hotelu byl po dvou letech neúspěšného vyjednávání s úředníky hl. m. Prahy ukončen.

V prosinci roku 2016 uzavřel magistrát hlavního města Prahy nájemní smlouvu se společností TVMNet s.r.o. na 10 let s opcí.

Budova TVM Tower bude využita pro krátkodobé ubytování zaměstnanců, státních úředníků a po domluvě s MČ Praha 12 bude část budovy sloužit jako sociální bydlení.

Podle informací jde momentálně zejména o levnou krátkodobou ubytovnu zahraničních dělníků.[zdroj?]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Pohled od kostela sv. Jana Nepomuckého v Chuchelském háji

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]