Hotchkiss

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hotchkiss
Logo
Logo
Základní údaje
Datum založení1875
Datum zániku1966
NástupceThales Group
ZakladatelBenjamin B. Hotchkiss
Adresa sídlaFrancie, Francie
Charakteristika firmy
Oblast činnostiautomobilový průmysl, zbrojní průmysl a vehicle construction
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hotchkiss, celým jménem Société Anonyme des Anciens Etablissements Hotchkiss et Cie byla francouzská zbrojovka a automobilka.

Společnost založil zbrojíř amerického původu Benjamin B. Hotchkiss. Společnost nejdříve sídlila ve Viviez, poté se přestěhovala do Saint-Denis poblíž Paříže.

Výrobní sortiment[editovat | editovat zdroj]

Výroba zbraní[editovat | editovat zdroj]

Zbrojovka se zabývala výrobou kanónů jak pro použití v poli tak u námořnictva. Jednou z prvních zbraní byl 42 mm lehký kanón. K této zbrani později přibyl Hotchkissův revolverový kanón, na první pohled podobný Gatlingova kulometu, ale fungujícím odlišně. Zbraň navrhl Benjamin B. Hotchkiss roku 1872. Kanón měl pět hlavní a kadenci až 68 ran za minutu. vyráběl se v rážích 37, 47 a 57 mm.

Na začátku 20. století společnost zařadila do svého portfolia Hotchkissův kulomet. Jednalo se o úspěšnou zbraň fungující na principu odběrů plynů z hlavně, která byla spolehlivá a velice mobilní.

Výroba automobilů[editovat | editovat zdroj]

Mezi roky 1903 a 1955 se společnost věnovala výrobě osobních automobilů. Před 2. světovou válkou se společnost také zabývala výrobou tanků. Po válce produkovala navíc i lehké nákladní automobily a traktory

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]