Horst Fuchs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Horst Fuchs
Narození24. dubna 1946
Frankfurt nad Mohanem
Úmrtí11. července 2023 (ve věku 77 let)
Vídeň
BydlištěRakouskoRakousko Rakousko
Povolánítelevizní moderátor a marketér
PodpisHorst Fuchs – podpis
Webwww.horstfuchs.com/pages/683705/index.htm
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Horst Fuchs (24. dubna 1946 Frankfurt nad Mohanem11. července 2023 Vídeň)[1] byl německý teleshoppingový marketér.[2]

Život[editovat | editovat zdroj]

Horst Fuchs se narodil ve Frankfurtu nad Mohanem a původně pracoval jako dělník v automobilce. Na konci šedesátých let se ukázal jeho obchodnický talent a začal prodávat auta. Zprvu je prodával na pouličních trzích, později začal s jejich nabízením v televizi. Teleshoppingové pořady od WS International s ním se brzy vysílaly v celé řadě dalších zemí. Roku 1984 se přestěhoval do Rakouska.

Od roku 1995 se obchodně zabýval Českem a východní Evropou. Počínaje rokem 2000 začal vysílat v německé televizi QVC a od roku 2001 byly jeho pořady vysílány také v Indii.

Byl kreativním ředitelem v rakouské firmě WS Invention, pro niž teleshoppingové spoty připravoval.

Teleshopping[editovat | editovat zdroj]

Pro Horsta Fuchse bylo typické okázalé vystupování, výrazné oblečení většinou modré barvy, náušnice, mnoho prstenů, brýle s tónovanými skly a schopnost snadno a lehce mluvit o prodávaném předmětu. Jeho reklamy se vyznačují značným množstvím praktických zkoušek kvalit prodávaného výrobku (např. smažení vajíček na karoserii auta ošetřené speciálním přípravkem). K produktům, které Fuchs v televizi prezentoval, patří například kráječ na zeleninu nebo přípravek sloužící k ochraně karoserií.

V Česku jeho teleshoppingové pořady daboval herec Zdeněk Junák.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Zemřel Horst Fuchs. Svět si toho všiml až po pěti měsících. Novinky.cz [online]. Borgis [cit. 2023-12-14]. Dostupné online. 
  2. SLOUPOVÁ, Miroslava. Prodal cokoliv. Král teleshoppingu Horst Fuchs zemřel, rodina to tajila pět měsíců. iDNES.cz [online]. MAFRA, 2023-12-14 [cit. 2023-12-14]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]