Honza Volf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Honza Volf
Honza Volf ten, co neumí hrát golf
Honza Volf ten, co neumí hrát golf
Narození 25. května 1955 (65 let)
Praha
Povolání spisovatel, básník, vydavatel, kreslíř a grafik
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Honza Volf (* 25. května 1955 Praha) je český básník, kreslíř a prozaik. Je znám zejména jako autor „sluníčkových“ kalendářů, plakátů a knížek.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Honza se narodil v Praze na Bulovce, ale již ve třech letech odjel s matkou do Sliače na Slovensku, kde žil až do svých 16 let.
Poté, co nebyl v Kremnici přijat na střední výtvarnou školu, se vrátil do Prahy, kde posléze vystudoval Střední uměleckou školu Václava Hollara. Na vysokou školu nebyl přijat z kádrových důvodů. Po škole se čtyři roky živil jako uklizeč v metru, poté pracoval rok v podniku Geodézie jako dělník, načež začal prodávat svoje grafiky na Karlově mostě. Zpočátku na černo a po roce 1989 oficiálně. „Zde,“ jak píše „pod širým nebem strávil dlouhých třináct let.“ Mezitím se, ve 30 letech, oženil. Po rozpadu manželství, z něhož vzešly dvě děti, následovalo období sebehledání, jež trvalo několik let.[1]

V roce 1996 založil Nakladatelství jednoho autora, v němž od té doby vydává svoje díla – knížky, plakáty, kalendáře, diáře a jiné drobnosti.
Počátky nebyly vůbec jednoduché, mnozí jej zrazovali,[kdo?] ale postupem doby si získal řadu příznivců.[zdroj?]

Tvorba[editovat | editovat zdroj]

Literatura: Jedná se o ručně psanou, převážně veršovanou tvorbu doprovázenou vlastními kresbami. Jeho humorné rýmy jsou prostoupené optimismem, láskou a, jak říká, sluníčkem.

Grafické práce: vydává plakáty, kalendáře, pohlednice, diáře a mnoho dalších optimistických (sluníčkových) grafik.

Své práce podepisuje Honza Volf. Ten, co neumí hrát golf.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. (Životopis byl zpracován podle autorského životopisu Honzy Volfa vydaného jako katalog v r. 2007. Svolení na OTRS odesláno)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]