Honza Volf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Honza Volf
Honza Volf ten, co neumí hrát golf
Honza Volf ten, co neumí hrát golf
Narození25. května 1955 (67 let)
Praha
Povoláníspisovatel, básník, vydavatel, kreslíř, grafik a výtvarník
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Honza Volf (* 25. května 1955 Praha) je český básník, kreslíř a prozaik. Je znám zejména jako autor „sluníčkových“ kalendářů, plakátů a knížek.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Honza se narodil v Praze na Bulovce, ale již ve třech letech odjel s matkou do Sliače na Slovensku, kde žil až do svých 16 let.
Poté, co nebyl v Kremnici přijat na střední výtvarnou školu, se vrátil do Prahy, kde posléze vystudoval Střední uměleckou školu Václava Hollara. Na vysokou školu nebyl přijat z kádrových důvodů. Po škole se čtyři roky živil jako uklizeč v metru, poté pracoval rok v podniku Geodézie jako dělník, načež začal prodávat svoje grafiky na Karlově mostě. Zpočátku na černo a po roce 1989 oficiálně. „Zde,“ jak píše „pod širým nebem strávil dlouhých třináct let.“ Mezitím se, ve 30 letech, oženil. Po rozpadu manželství, z něhož vzešly dvě děti, následovalo období sebehledání, jež trvalo několik let.[1]

V roce 1996 založil Nakladatelství jednoho autora, v němž od té doby vydává svoje díla – knížky, plakáty, kalendáře, diáře a jiné drobnosti.
Počátky nebyly vůbec jednoduché, mnozí jej zrazovali,[kdo?] ale postupem doby si získal řadu příznivců.[zdroj?]

Tvorba[editovat | editovat zdroj]

Literatura: Jedná se o ručně psanou, převážně veršovanou tvorbu doprovázenou vlastními kresbami. Jeho humorné rýmy jsou prostoupené optimismem, láskou a, jak říká, sluníčkem.

Grafické práce: vydává plakáty, kalendáře, pohlednice, diáře a mnoho dalších optimistických (sluníčkových) grafik.

Své práce podepisuje Honza Volf. Ten, co neumí hrát golf.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. (Životopis byl zpracován podle autorského životopisu Honzy Volfa vydaného jako katalog v r. 2007. Svolení na OTRS odesláno)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]