Historie čokolády

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Počátky historie čokolády najdeme v oblasti Střední Ameriky. Fermentované nápoje vyrobené z čokolády však existovaly již okolo roku 1900 př. n. l. Aztékové věřili, že kakaové boby jsou darem od boha moudrosti, Quetzalcoatla. Boby měly tenkrát takovou hodnotu, že se používaly jako forma platidla. Pro Evropu objevili čokoládu jako nápoj Španělé, ač jim nejdříve nechutnala, ale později ji používali k uhašení žízně. Pití sladké čokolády našlo úspěch na španělských dvorech, přešlo do Francie a později do celé Evropy.

Název[editovat | editovat zdroj]

Slovo čokoláda nejspíše pocházelo z aztéckého slova xocolātl (znamenajícího hořká voda) a do evropských jazyků se dostalo ze španělštiny.

Předkolumbovská éra[editovat | editovat zdroj]

V půdě byly nalezeny stopy kakaa a v chatrčích hrnce, které svědčí o tom, že v oblasti Colha (dnes Belize v centrální Americe) pili Mayové čokoládu s velkou pěnou už kolem roku 600.

Mayové a Aztéci míchají kakao s teplou vodou a s různými přísadami (voda, kukuřičný škrob, chilli, papriky, med) v různých poměrech podle požadovaného pití.

Po objevení Ameriky[editovat | editovat zdroj]

Roku 1519 se Hernán Cortés vylodil na současných březích Nového Španělska, kde u domorodých obyvatel zpozoroval pití kakaa. Když se roku 1527 vrátil do Španělska, přivezl s sebou recept na slavnou horkou čokoládu, přizpůsobený chuti kolonistů, stejně jako kuchyňské náčiní určené k přípravě čokolády.

Když si v roce 1615 vzala španělská infantka Anna Rakouská Ludvíka XIII. a rychle najde zalíbení v horké čokoládě na francouzském dvoře.

Zvýšené nadšení pro čokoládu se projevilo např. tím, že Marie Terezie darovala Ludvíku XIV. čokoládu jak zásnubní dar.

Posedlost čokoládou, která nyní byla dostupná i jako cukrovinka, se z Paříže rozšířila po celé Francii. Na francouzských dvorech vzkvétala pověst čokolády jako afrodisiaka.

V 18. století se v Anglii začíná čokoláda míchat s mlékem místo vody.

1825: Vynález odtučňování kakaa Van Houtenem z Holandska

1828: Van Houten registruje patent na první formu na čokoládový prášek.

1904: Poulain začíná vyrábět slavnou oranžovou krabičku na čokoládu

1914: Ve Francii startuje čokoláda s banánovou moučkou Banania, která zahřívá francouzské vojenské jednotky v zákopech za první světové války

1961: Francie po Spojených státech začíná vyrábět Nestlé's Nesquick prášek s příchutí skořice, který je dnes světově nejprodávanější čokoládou k pití, naše dnešní Granko.

Konec 20. století: jako módní hit se vrací stará horká čokoláda, připravuje se z roztavené čokoládové polevy.

Vývoj tabulek čokolád[editovat | editovat zdroj]

Historie čokoládových tabulek začíná mnohem později než čokoládových nápojů.

1674: Londýnský obchod Káva Mill a Tobasco Roll nabízí poprvé původní španělskou čokoládu, která se dá kousat.

1830: vývoj technologie hnětení vynalezený v Lausanne ve Švýcarsku. Charles-Amédéem Kohlerem poprvé mísí čokoládu s lískovými ořechy.

1847: Hnětení čokolády poprvé v Anglii dává zrodit hořké čokoládě

1875: Díky vynálezu kondenzovaného mléka Henrim Nestlé, Švýcar Daniel Peter objevil recept pro mléčnou čokoládu

1879: Švýcar Rudolf Lindt objevil čokoládovou polevu a recept na tmavou čokoládu

Konec 19. století: Menier prodává miliony malých tmavých čokoládových tyčinek vložených do kusu pečiva

1984: Francouzský výrobce čokolády Raymond Bonnat z Voiron (Isere) vytvořil první čokoládovou kolekci značky

Konec 20. století: trend, který směřuje k původní a autentické chuti, čímž se dá vysvětlit objevení se kakaa jako vinné révy pro výrobu vína