Herrmann Löw

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Herrmann Löw
Herrmann Löw.jpg
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Herrmann Löw byl český podnikatel židovského původu. Narozen 3. 4. 1829, zemřel 12. 1. 1906

Josef Altmann, pronajal v roce 1829 objekty Izákovi Löwovi, v roce 1856 (1860) založil jeho syn Hermann Löw likérku a v roce 1870 se vše stalo Löwovým majetkem.

V roce 1889 přistoupil do firmy jako prokurista Jindřich Löw. V roce 1905 se firma proměnila na veřejnou obchodní společnost; společníky se stali Hermann, Jindřich, Fanny a Emil Löwovi. V roce 1906 zemřel Hermann Löw, vedení společnosti převzal syn Jindřich. V roce 1919 se firma přejmenovala na „Heřmann Löw, továrna na likéry, pálené lihové tekutiny, ovocné šťávy, marmelády, ovocná vína, sladké, hořké a pelyňkové víno a obchod s nimi.“ Firma užívala i jméno „Collo, Heřman Löw, Místek-Koloredov-Morava“. Za války likérku jako židovský majetek převzal správce Karel Ladek. Společníci byli roku 1941 posláni do koncentračního tábora a tam zahynuli. Po 2.světové válce znovu převzala továrnu zbylá rodina Löwů které přežila 2. světovou válku, avšak zanedlouho roku 1948 byl podnik znárodněn(zabaven) a patřil pod Ostravské lihovarské závody, n. p. Ostrava později s názvem „SELIKO”. Rodina Löwů z větší části odchází za hranice bolševismu z obav o svůj život jen s par věcmi v rukou a recepturami svých produktů. V roce 1956 vstupuje jako majoritní vlastník rodina Kreutzwerk která přebírá receptury a obchodní značku. Hlavní činností se stává farmacie a aroma koncentrátů pod několika obchodními známkami. Následuje zpracování ovoce a výroba ovocných koncentrátů, marmelád a sirupů pro různé privátní značky.

Znovu obnovení původní značky „Herrmann Löw” a „COLLO” spolu s výrobou likérů, pálenek a ovocný koncentrátů přichází v ČR až po roce 1989. 

v současné době již značka Herrmann Löw nabízí několik původních bylinných, ovocných a dalších likérů, pálenek jako jsou ovocné pálenky, whisky, brandy, koňaky, rumy, ovocné koncentráty na přírodní bázi, marmelády a mnoho dalšího včetně doprovodného zboží. Například skleničky, pod-tácky, světelné reklamy, post-mixy na likéry a ovocné koncentráty atd.

Zdroj: Zemský archiv v Opavě (volně dostupná a šiřitelná informace)

viz: http://www.archives.cz/web/

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

©

Část obsahu této stránky, přístupná nyní pouze v její historii, byla odstraněna kvůli podezření z porušení autorských práv, neboť se nápadně podobá textu z:

http://www.rum.cz/galery/eur/cz/collo/index-cz.htm
Tato stránka je proto nyní zapsána na Wikipedie:Porušení práv. Odstraněný text bez vysvětlení neobnovujte. Pokud jste autorem materiálu a souhlasíte s podmínkami naší licence GFDL a licence CC-BY-SA 3.0, pošlete prosím souhlas e-mailem dle pokynů na Nápověda:Svolení autora nebo na internetové stránce, ze které text pochází, uveďte jeho licencování dle GFDL a CC-BY-SA 3.0. Pokud se nepodaří původ textu ověřit, bude po týdnu posouzeno jeho odstranění. Jestliže si nevíte rady, navštivte prosím stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc.
Pro vkladatele šablony:
Najděte autora a vložte mu na diskusní stránku:
{{subst:copyvio autor|Herrmann Löw|http://www.rum.cz/galery/eur/cz/collo/index-cz.htm}} --~~~~
případně použijte pro nové přispěvatele:
{{subst:copyvio nováček|Herrmann Löw|http://www.rum.cz/galery/eur/cz/collo/index-cz.htm}} --~~~~
a vložte sem: