Henry Wolfe Gummer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Henry Wolfe Gummer
Narození 13. listopadu 1979 (39 let)
New York
Alma mater Dartmouth College
Rodiče Don Gummer a Meryl Streepová
Příbuzní Grace Gummer, Mamie Gummer a Louisa Gummer (sourozenci)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Henry Wolfe Gummer (* 13. listopadu 1979 New York) je americký zpěvák, textař, skladatel, učitel hudby a příležitostný herec. Je synem amerického sochaře Dona Gummera a herečky Meryl Streepové.

Škola a divadlo[editovat | editovat zdroj]

Vyrůstal v Connecticutu společně se svými třemi mladšími sestrami Mamie Gummer, Grace Gummer a Louisou Gummer. V 90. letech se celá rodina přestěhovala na několik let do Los Angeles, ale pro velký zájem veřejnosti se přestěhovali zpět na venkov, kde měli více soukromí. Promoval v roce 2002 na univerzitě Dartmouth College a poté se začal věnovat hudbě. Příležitostně se objevil i na divadelních prknech, poprvé v roce 2001 si zahrál po boku své matky Meryl Streepové malou roli Yakova v divadelní hře Racek. V roce 2007 se na divadlo vrátil ve hře Welcome to Dollywood.

Hudba[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004 založil se svými přáteli popovou skupinu Bravo Silva. Svůj první single nazvaný July vydali v roce 2004 a první album o rok později. Poté, co se skupina rozpadla se rozhodl pro sólovou kariéru zpěváka. Přestěhoval se do Los Angeles, kde v současnosti (2016) vystupuje pod svým uměleckým jménem Henry Wolfe. Svůj první single The Blue House vydal v roce 2009 a ve stejném roce vydal i své první sólové album Wolf Sings Field, písně na album napsal portugalský spisovatel Peter Field. Do povědomí posluchačů se dostal až s albem Linda Vista, vydaným v roce 2011, na kterém spolupracoval společně s Edwardem Sharpem and Magnetic Zeroes a také se skupinou Dawes a Arielem Pinkem. Album Linda Vista bylo pozitivně přijato u kritiků magazínu Rolling Stone a deník Los Angeles Times ho nazval "umělecem, kterého musíte sledovat". V březnu 2011 se poprvé objevil jako zpěvák v televizní show Jimmyho Kimmela, kde zazpíval své největší hity Someone Elue a Stop The Train z alba Linda Vista.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Počet písní Poznámky
2004 July 1 Skupina Bravo Silva
2005 Bravo Silva 7 Skupina Bravo Silva
2009 The Blue House 5
2009 Wolf Sings Field 5
2011 Linda Vista 6
2014 Encino 2
2015 Asilomar 9

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Henry Wolfe Gummer na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Henry Wolfe Gummer v Internet Movie Database (anglicky)