Heinrich Gontermann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Heinrich Gontermann
Narození: 25. února 1896
Siegen, jižní Vestfálsko, Německo
Úmrtí: 30. nebo 31. října 1917
La Neuville, Francie, poblíž Marle
Vojenská kariéra
Hodnost: Poručík
Doba služby: 1914-1917
Sloužil: Kavalerie, pěchota, Německé vojenské letectvo
Jednotka: 6. pluk Hulánské kavalerie, 80. Střelecký regiment, Jasta FA 25, Jasta 5
Velel: Jasta 15
Války: 1. světová válka
Vyznamenání: Pour le Mérite, Knight's Cross with Swords of the Royal House Order of Hohenzollern, Vojenský řád Maxe Josefa, Železný kříž druhé a první třídy

Heinrich Gontermann (25. února 189630. nebo 31. října 1917) je znám jako prvoválečné německé letecké eso s 39 přiznanými sestřely.

Dětství a počátky v armádě[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Siegen v jižním Vestfálsku. Heinrich byl vysoký, štíhlý muž plný vitality. Nekuřák, alkohol pil pouze v malých množstvích. Patriot, věřící, introvert. Heinrichův otec, důstojník kavalerie, dopomohl mladému Heinrichovi dostat se do armády. Po opuštění školy 14. srpna 1914 se zapsal k 6. pluku hulánské kavalerie v Hanau. Pouze pár dní po jeho příchodu k jednotce byla jednotka poslána na frontu.

Heinrich si v jednotce získal reputaci díky svému nadhledu na věcí a prokázáním svých vůdcovských schopností. Byl raněn v září téhož roku. Zranění nebylo příliš vážné a byl povýšen do hodnosti Feldwebel (šikovatel). Z počátku jara 1915 mu byla udělena polní komisí hodnost poručíka a byl též vyznamenán Železným křížem druhé třídy. V průběhu roku 1915 pokračoval ve velení jeho jednotky. Gontermann požádal o přeložení k nově se formujícímu německému letectvu ale v říjnu 1915 byl přeložen k 80. střeleckému regimentu.

Služba v letectvu[editovat | editovat zdroj]

Na počátku roku 1916 bylo vyhověno jeho žádosti a byl poslán na pilotně/pozorovatelský výcvik. Po absolvování výcviku byl poslán k Kampfstaffel Tergnier jako průzkumný pilot. Létal na Rolandu C.II. Později na jaře byl poslán k Jastě FA 25, kde létal jak jako pilot, tak jako pozorovatel na AGO C.I.

Gontermann požádal Jastaschule o přecvičení a následné převelení ke stíhací jednotce. Byl přijat k rozšiřujícímu výcviku a po absolvování 11. listopadu 1916 byl přiřazen k Jastě 5. O tři dny později sestřelil svoje první letadlo FE.2b během hlídky nad Morvalem.

Další sestřel následoval až 6. března 1917, kdy sestřelil další FE.2b. Den poté byl vyznamenán Železným křížem první třídy. Během března následovali další sestřely až 24. března díky sestřelu Sopwith 1½ Strutteru se stává leteckým esem. Další sestřel téhož letadla následoval následující den. Po tomto sestřelu napsal domů: „Dnes jsem sestřelil dvousedadlové letadlo… Rozpadlo se ve vzduchu na prach … Je to pro mě strašná práce, ale je to moje povinnost“.

Během tzv. „krvavého dubna“ 1917 měl již Gontermann na svém kontě 11 vzdušných vítězství. Osmého dubna dosáhl jeho prvního sestřelu balonu, se všemi nebezpečími, které sestřelení průzkumného balonu obsahuje. Během měsíce následovali další čtyři balony, včetně dvou balonů 16. dubna. Tímto se stal balonovým esem a prvním nejúspěšnějším německým ničitelem balonů.

26. dubna dosáhl svého 17. sestřelu. Následně byl ještě tentýž den pověřen funkcí Staffelführer v pruské Jastě 15, kde nahradil padlého Max Reinholda.

Velitelem[editovat | editovat zdroj]

Gontermann byl znám jako rezervovaný muž s několika přáteli. Profesionál každým coulem. Pilně studoval nepřátelské typy letadel, přičemž oplýval zvláštním talentem útočit na nepřítele z jeho slepého úhlu. Ve své jednotce byl znám pro svoje výborné střelecké umění a taktéž pro jeho akrobatický um. Byl též znám svou přepjatostí, nervozitou a nespavostí. Bojové napětí se na něm postupně podepisovalo. V květnu 1917 byl poslán na měsíční dovolenou, aby se zotavil.

Šestého května byl vyznamenán Knight's Cross with Swords of the Royal House Order of Hohenzollern. Jeho 21. sestřel byl triumfální, protože jeho obětí se stalo francouzské letecké eso s více jak pěti sestřely Didiera Lecour-Grandmaisona. Za to získal 11. května Vojenský řád Maxe Josefa , který mu zaručoval doživotní rytířský titul s doživotní rentou. Sedmnáctého května následovalo vyznamenání Pour le Mérite. Byl vyznamenán čtyři týdny po obdržení vyrozumění.

Během svojí dovolené přenechal Gontermann velení Ernstovi Udetovi. Byl to Ernst Udet, kdo napsal o Gontermannovi: „Než začne střílet, vymanévruje svého protivníka. Když konečně začne střílet, mine maximálně deseti střelami“.

Po Gontermannově návratu k Jastě 19. června zjistil, že Udet žádá o přeložení. Pod jeho velením totiž letka utrpěla tři demoralizující ztráty. Všechno ke všemu, tyto události posílili Gontermannovo velení.

Po zbytek června si vzal Gontermann opět na mušku balony. Zničil další dva, jeden 24. a další 27. Další dva sestřely zaznamenal i v červenci, jeden z nich byl také balon. Srpen byl pro Gontermann stejně produktivní měsíc jako duben. Po sestřelu Nieuportu pátého sestřelil dva balony, jeden devátého a další sedmnáctého. Poté přišel 19. srpen, což byl vrchol Gontermannovi kariéry. Ráno sestřelil Spad. V 19:23 zničil první balon jižně od Aisne-Tal, o minutu později druhý, posléze třetí a o další minutu později čtvrtý. Zničení čtyř balonů jedním pilotem během tří minut bylo neslýchané. Tento čin byla příkladná ilustrace jeho přesné střelby a dokonalé taktiky. Věděl, jak sestřelit nepřítele s použitím pouhých pěti střel. Sestřelením balonů zvýšil svoje skóre na 35.

I v září sestřelil další tři nepřátelská letadla. Do října 1917 byl Gontermann oslavované eso s 39 vítězstvími. Sestřelil 21 nepřátelských letadel a 18 balonů a jeden nepotvrzený balon.

Poslední let[editovat | editovat zdroj]

30. října Gontermann vzlétl s Fokkrem Dr.I. Nebyl ještě plně zotaven z nedávné úplavice. Přesto toužil vyzkoušet nový letoun i přes určité pochybnosti. Po několika minutách letu zkusil akrobacii v 700 metrech. Vybral druhý loping a točil doleva. Náhle se mu zhroutilo horní křídlo. Jeho letadlo se zabořilo do země.

Gontermann byl vytažen z letadla živý. I přes těžká zranění hlavy, která byla způsobena nárazem do kulometů. Byl převezen do ošetřovny letky. Zemřel zde na těžká zranění o několik hodin později. Některé zdroje uvádějí, že jeho smrt nastala až den po nehodě.

Gontermann byl jeden z několika německých pilotů, kteří se zabili při testování nového Dr.I. Jako odůvodnění nehody byla shledána chatrná konstrukce a následně byly změněny výrobní metody výroby letadla.

Zdroj[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Heinrich Gontermann na anglické Wikipedii.