Heidi Janků

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Heidi Janků
Základní informace
Rodné jméno Heidi Hantlová
Narození 23. listopadu 1962 (55 let)
Česká republika Ostrava
Žánry Pop
Povolání Zpěvačka, moderátorka, herečka
Aktivní roky 1982 - současnost
Vydavatel IVOX
Manžel(ka) Ivo Pavlík
Web http://www.heidi.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Heidi Janků, rozená Heidi Hantlová, (* 23. listopadu 1962 OstravaVítkovice) je česká zpěvačka, moderátorka a muzikálová herečka. Je podruhé vdaná a bezdětná.

Život[editovat | editovat zdroj]

Pochází z muzikantské rodiny. Její matka hrála na violoncello, otec na dechové nástroje a pozoun. Od první třídy navštěvovala lidovou školu umění, kde se naučila vše, co používá v současnosti. Zabývala se také sborovým zpěvem, hrála na klavír. V sedmé třídě začala zpívat a tancovat ve folklórním sboru a natočila své první nahrávky v ostravském rozhlase s cimbálovkou Lučina. Na gymnáziu se začala věnovat moderní muzice a zpívat s různými kapelami. V třetím ročníku začal zpívat s kapelou Proměny. Mezitím působila v divadelním sboru Aproximace. Před maturitou šla na konkurz Pavla Nováka a konkurz vyhrála. Po nějaké době se jí ozval Ivo Pavlík který jí nabídnul kariéru sólové zpěvačky.

Na TV Barrandov uváděla v roce 2012 eroticky laděný pořad pod názvem "Intim Night", v roce 2014 uváděla s Patrikem Hezuckým pořad "Nikdo není perfektní". Od konce října 2017 na TV Barrandov moderuje pořad s "Aféry - neuvěřitelné životní příběhy" - potom, co vedení TV Barrandov ukončilo spolupráci s Michalem Jagelkou a jeho občasnou alternaci Kateřinu Kristelovou přesunulo k moderování bulvárního magazínu "Paparazzi".

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Diskografie Heidi Janků.

Rodinné vztahy[editovat | editovat zdroj]

Poprvé se vdala za Zbyňka Janků, poté si vzala v roce 1992 Ivo Pavlíka, se kterým žila až do jeho smrti.

Měla sourozence, bratra Karla.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]