Hackett London

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hackett London
Madrid - Hackett London (Jorge Juan 7).jpg
Základní údaje
Datum založeníSpojené království, Londýn 1983
ZakladatelJeremy Hackett
SídloLondýn, Spojené království
Adresa sídlaLondýn, SE1 2NQ, Spojené království
Klíčoví lidéJeremy Hackett
Charakteristika firmy
Oblast činnostimóda
Produktyoblečení
Identifikátory
Oficiální webwww.hackett.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hackett je módní značka založená a vedená známým pánským návrhářem Jeremy Hackettem. Styl značky je silně ovlivněn tradičním britským způsobem oblékání. Sám Hackett popsal tento styl jako „evoluční nikoliv revoluční“.

Historie společnosti[editovat | editovat zdroj]

Počátky[editovat | editovat zdroj]

Značka byla založena Jeremy Hackettem a Ashley Lloyd-Jenningsem roku 1983. Oba zakladatelé v té době pracovali jako prodejci pro krejčí na proslulé londýnské Saville Row. Počátky společnosti jsou spojeny s prodejem nošeného tradičního britského oblečení. První obchod byl otevřen na „horším konci“ Kings Road v Londýně.[1]

Následující roky se značka postupně rozrůstala, rozšiřovala počet obchodů a zaznamenala také přesun od prodeje použitého oblečení k navrhování a prodeji vlastního zboží. Mezinárodní expanze začala roku 1989 otevření španělské pobočky v Madridu. Pobočky ve Velké Británii zahrnují Jermyn Street, Regent Street, Eastcheap, Covent Garden, další pobočky se nacházejí také v několika hlavních městech Evropy.

Alfred Dunhill odkoupil majoritní podíl společnosti roku 1992. Utržené finanční prostředky umožnily otevření vlajkového domu na Sloane Street téhož roku. Ten zůstává největším z domů na území Velké Británie a je také nejoblíbenějším domem Jeremy Hacketta, protože podle svých slov: „Se zde může procházet se svými dvěma psy“.[1]

Nedávná historie[editovat | editovat zdroj]

V červnu 2005 společnost byla prodána Richemontem španělské investiční společnosti Torreal.[2] Od té doby společnost stále roste a rozšiřuje jak počet poboček po světě tak poskytované služby. Vedle navrhování a výroby oděvů dnes Hackett také nabízí zakázkové krejčovství, brýle, potřeby pro holení a holičské služby.

Hackett operuje v 9 pobočkách v Londýně a celkem 61 po světě. Zajímavostí je, že žádná pobočka nebyla doposud otevřena v USA. Zakladatel Jeremy Hackett to komentoval v rozhovoru 2009: „Ano máme zájem o USA a byli jsme velmi blízko otevření pobočky na Madison Avenue (New York) minulý podzim, ale rozhodli jsme se, že ještě nenastal ten správný čas.“[3]

Sponzoring[editovat | editovat zdroj]

Hackett sponzoruje světové sportovní události, organizace a společnosti. Oděvy a doplňky jsou designovány a prodávány ve spojení s existujícími sponzoringy zahrnujícími Aston Martin, britský armádní tým póla, Londýnský veslařský klub. Roku 2009 se Hackett stal oficiálním dodavatelem oblečení pro veslařský závod mezi univerzitami v Oxford a Cambridge. Závodní tým Aston Martin sponzorovaný Hackettem se stal roku 2009 ve 24 hodinového závodu v Le Mans stal vítězem v třídě GT1 a dosáhl 5. příčky v celkového umístění.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hackett London na anglické Wikipedii.

  1. a b MENKES, Suzy. Hackett: A ‘Heritage’ That’s Oh-So-British. The New York Times. January 11, 2010. Dostupné online [cit. 2012-02-01]. (anglicky) 
  2. BUTLER, Sarah. Spanish buy Hackett for 15m. The Times. London: 2005-06-03. Dostupné online [cit. 2010-05-04]. (anglicky) 
  3. https://www.drapersonline.com/archive/jeremy-hackett

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]