Přeskočit na obsah

Hřbitov Nachalat Jicchak

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Tento článek je o hřbitově v Tel Avivu. O čtvrti v Tel Avivu pojednává článek Nachalat Jicchak.
Hřbitov Nachalat Jicchak
Vojenské pohřebiště na hřbitově Nachalat Jicchak
Vojenské pohřebiště na hřbitově Nachalat Jicchak
Lokalita
StátIzraelIzrael Izrael
ObecGiv'atajim
Zeměpisné souřadnice
Map
Poloha hřbitova Nachalat Jicchak
Odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hřbitov Nachalat Jicchak (hebrejsky בית הקברות נחלת יצחק‎, bejt ha-kvarot Nachalat Jicchak, nebo bejt he-almin Nachalat Jicchak, בית העלמין נחלת יצחק‎) je hřbitov na východním okraji Tel Avivu v Izraeli.

Leží na pomezí katastru města Tel Aviv a sousedního Giv'atajim, cca 3,5 kilometru od pobřeží Středozemního moře a od centra Tel Avivu, v nadmořské výšce cca 40 metrů. Západně odtud prochází takzvaná Ajalonská dálnice (dálnice číslo 20). Na západ od hřbitova se rozkládají telavivské čtvrti Nachalat Jicchak a Ramat Jisra'el, na východě plynule navazuje zástavba Giv'atajim. Hřbitov zaujímá výrazně protáhlou, úzkou parcelu.[1][2][3]

Byl otevřen roku 1932 a je považován za jeden z nejstarších hřbitovů v aglomeraci Tel Avivu (Guš Dan). Plocha hřbitova dosahuje cca 86 dunamů (8,6 hektaru) a je tu pohřbeno cca 30 000 lidí, z nichž 7500 jsou dětské hroby. Pohřbeni tu jsou členové slavných chasidských dynastií. Součástí areálu je vojenské pohřebiště nebo hromadný hrob obětí bombardování Tel Avivu za druhé světové války.[4]

  1. Nahalat Yitshak Cemetery, Tel Aviv, Israel [online]. Google Maps [cit. 2011-07-03]. Dostupné online. (anglicky, hebrejsky) 
  2. amudanan.co.il [online]. amudanan.co.il [cit. 2011-07-03]. Dostupné online. (hebrejsky) 
  3. Quarters and Subquarters [online]. tel-aviv.gov.il [cit. 2011-07-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-12-09. (hebrejsky, anglicky) 
  4. בית העלמין נחלת יצחק [online]. beit-almin.com [cit. 2011-07-03]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-02-04. (hebrejsky) 

Související články

[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]