Gothic 3: Forsaken Gods

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Gothic 3: Forsaken Gods
Vývojář Mad Vulture Games (e)
Vydavatelé JoWooD
Nordic Games GmbH (e)
Série Gothic (e)
Poslední verze 2.01.08 (e)
Platformy Microsoft Windows (e)
Datum vydání 21. listopadu 2008 (e)
Žánr RPG počítačová hra a hra s otevřeným světem (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Teen PEGI 16 USK 12
Webové stránky www.jowood.com?lang=de&site=2&gameid=gothic3_AO&pfid=PC (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Gothic 3: Forsaken Gods je datadisk ke třetímu dílu Gothic série – Gothic 3. Byl vydán 21. listopadu 2008.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Po osvobození Myrtany a omezení vlivu bohů na svět, Bezejmenný a Xardas odešli do jiné dimenze. Ani ne o dva roky později však vypukla v Myrtaně vypukla občanská válka, mezi Gornem a Thorusem. Gorn se stal vládcem Gothy a Faringu(z Faringu je v Gothic 3 hlavní cesta do Nordmaru),a zabral tedy celý severovýchod . Tvrdí, že Thorus a skřeti jsou nebezpeční a proto by měli být zničeni jednou provždy. Do své velké armády naverboval dobrovolníky i nedobrovolníky a také najal nordmarské žoldáky.

Na druhé straně válečného pole stojí Thorus a Kan, s městy Trelis, Montera a Cape Dune. Kan, velký vládce všech skřetů se přemístil do Montery, kde musí čelit neustálým útokům Gornových vojsk.V Myrtaně se však vytvoří i mírumilovné frakce, které nechtějí válčit. Mezi ně patří i bývalý vůdce žoldáků Lee, které je nyní správcem říše a pod jeho správu spadá Královské město Vengard a vesnice Ardea. Na druhé straně Myrtany, ve městech Silden a Geldren vládnou bratři Anog a Inog. V této oblasti žijí lidé, kteří nechtějí žádné další války a boje. Rozzuřený hrdina se chce vrátit do Myrtany, protože ho naštvalo, že vše co budoval zničí lidská chamtivost a mocichtivost. Xardas však nesouhlasí s jeho plánem a tak se poprvé za celou sérii dostane s Bezejmenným do křížku. Ve velké bitvě hrdina Xardase porazí(nikoli zabije) a odchází do Myrtany. probouzí se však zesláblý a vyčerpaný nedaleko Sildenu.

Tvůrci[editovat | editovat zdroj]

Za vznik tohoto samostatného datadisku (k jeho spuštění není potřeba Gothic 3) může především Spellbound, ale tvůrci jsou lidé z indického studia Trine Games. Spellbound, který pracuje na dalším pokračování série - Arcania: A gothic tale, si uvědomil, že děje Gothic 3 a 4 jsou příliš odlišné a tak přišel s nápadem datadisku do G3, který by obě hry spojil. Pověřil tedy Trine Games vývojem datadisku. Dal jim instrukce o tom, co se v datadisku stát má a nemá, kdo umřít má a kdo ne. Trine Games tedy svůj úkol splnilo a Spellbound teď dál pracuje na Gothicu 4.