General Transit Feed Specification

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
General Transit Feed Specification
Přípona souboru.zip
První verze27. září 2006
Kontejner proCSV

Dokument General Transit Feed Specification (GTFS) definuje obecný formát pro jízdní řády veřejné dopravy a příbuzné geografické informace.

Historie[editovat | editovat zdroj]

GTFS vznikl v roce 2005 jako boční projekt Chrise Harrelsona, zaměstnance společnosti Google, který “blbnul s možnostmi, jak vložit do Google Maps informace o veřejné dopravě […] když slyšel od Tim a Bibiana McHughových, ženatých IT managerů ve společnosti TriMet, organizátorovi dopravy pro Portland, [Oregon]”.[1] V dokumentu je citována frustrace McHughových při hledání spojení v jim neznámých městech v situaci, kdy populární mapové služby ve stejné době už nabízely slušnou navigaci pro auta. [2]

Bibiana a Tim McHughovi se časem dostali do kontaktu s Googlem a poskytli společnosti export jízdních řádů TriMetu ve formátu CSV. V prosinci 2005 se tak Portland stal prvním městem, které se objevilo ve vyhledávači spojení (Transit Trip Planner) od Googlu.[3] V září 2006 bylo přidáno pět dalších měst Spojených států do vyhledávače spojení od Google a samotný datový formát byl zveřejněn jako Google Transit Feed Specification.[4]

Ve Spojených státech neexistoval vznikem GTFS žádný veřejný standard ani de-facto standard pro veřejné jízdní řády. Podle dlouhodobě sloužícího manařera BART, Timothy Moora, BART musel před vznikem GTFS poskytovat uživatelům dat o jízdních řádech v mnoha různých formátech. Vznik standardizovaného formátu pro data o jízdních řádech byl proto velmi žádoucí.[1] Veřejně a volně dostupná specifikace formátu stejně jako dostupnost jízdních řádů samotných ve formátu GTFS pomohla adopci formátu mezi vývojáři. Důsledkem byl vznik “stovek užitečných a populárních dopravních aplikací”[2] stejně jako katalogů jízdních řádů ve formátu GTFS. Díky společnému formátu dat není nutné tyto aplikace upravovat na míru jednomu dopravci, ale může být nasazena v kterékoliv oblasti jejíž data jsou dostupné ve formátu GTFS.

Díky širokému využití formátu začalo být slovo „Google“ v názvu považováno za nežádoucí, protože „někteří potenciální uživatelé se stydí použít GTFS“. Následkem toho bylo v roce 2009 navrženo změnit název specifikace na General Transit Feed Specification.[5]

Využití GTFS v Česku[editovat | editovat zdroj]

K roku 2013 data o veřejné dopravě používal například Dopravní podnik hl. m. Prahy či Dopravní podnik města Brna.[6]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b ROUSH, Wade. Welcome to Google transit: How (and why) the search giant is remapping public transportation. Community Transportation. 2012, s. 3. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-24. (anglicky)  Archivovaná kopie. web1.ctaa.org [online]. [cit. 2016-11-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. 
  2. a b DYSON, Lauren; GOLDSTEIN, Brett; NEMANI, Abhi. Beyond Transparency. [s.l.]: Code for America Press, 2013. Dostupné online. S. 125–135. (anglicky) 
  3. GARG, Avichal. Public Transit via Google [online]. [cit. 2016-03-14]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. HARRELSON, Chris. Happy Trails with Google Transit [online]. [cit. 2016-03-14]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. HUGHES, Joe. proposal: remove "Google" from the name of GTFS [online]. Google Groups [cit. 2016-03-14]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. CIBULKA, Jan. Výzva: Praha má (skoro) veřejné jízdní řády, aplikace využívající data zatím chybí. Hospodářské noviny (iHNed.cz) [online]. 2013-08-09 [cit. 2021-02-11]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]