G.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Obsahový web G.cz byl spuštěn na začátku roku 2014. Web provozuje online vydavatelství Extra Online Media, které je dceřinou firmou investiční skupiny Pale Fire Capital. Investorem vydavatelství Extra Online Media, je český internetový podnikatel Jan Barta.

G.cz (neboli Géčko) pomáhal rozjíždět Pavel Vondráček, bývalý šefredaktor tištěného měsíčníku pro muže Maxim.[1] Zpočátku se jednalo o faktograficky zábavní web. Postupem času se portfolio článků rozšířilo. Redaktoři G.cz se zabývají společenskými tématy, komentují aktuální dění a píší o fenoménech dnešní doby. Na G.cz se také pravidelně objevují filmové recenze.

Ve spolupráci s OneTV.cz, další web Extra Online Media, nabízí tento webový portál také videorozhovory s politiky.

Podle statistik NetMonitoru navštívilo v srpnu 2019 web G.cz 984 065 reálných uživatelů, kteří zobrazili 8,617 milionu stránek.[2]

Od října 2019 je šéfredaktorkou webu G.cz Jana Mrákotová, která v minulosti působila taktéž jako mluvčí televizní skupiny Prima.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MEDIA, News. Bývalý šéf Maximu a majitelé Extra.cz rozjedou “český BuzzFeed” G.cz. Médiář [online]. [cit. 2019-03-27]. Dostupné online. 
  2. Online data (OLA) | SPIR. www.netmonitor.cz [online]. [cit. 2019-10-24]. Dostupné online.