Frederick Augustus Genth

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Frederick Augustus Genth
Narození 16. května 1820
Wächtersbach
Úmrtí 2. února 1893 (ve věku 72 let)
Filadelfie
Alma mater Marburská univerzita
Univerzita Heidelberg
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Friedrich August Ludwig Karl Wilhelm Genth (17. května 1820, Wächtersbach, Hessensko, Německo2. února 1893, Filadelfie, USA) byl americký chemik a mineralog německého původu. Frederick Augustus Genth je anglická verze jeho jména.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 17. května 1820 ve Wächtersbachu v Hessensku. Jeho otec byl Georg Friedrich, knížecí vrchní nadlesní, a matka Karolina Amalie, rozená Freyin von Schwartzenau. Již od útlého mládí ho otec vzdělával v přírodních vědách včetně botaniky, mineralogie a konchologie.

Studium[editovat | editovat zdroj]

V šestnácti letech začal studovat na gymnáziu v Hanau, které dokončil v roce 1839. Zpráva napsaná tehdejším ředitelem školy hovoří o jeho mimořádném zájmu o historii přírody a geografii a tahé o jeho mimořádné píli a schopnostech, které prokazoval po celou dobu studia.
Po ukončení gymnázia nastupuje Genth v roce 1839 ke studiu na univerzitu v Heidelbergu. Zde se věnuje hlavně studiu chemie, geologie a mineralogie. Jeho učiteli byli např. botanik Gottlieb Wilhelm Bischoff, mineralogové Johann Reinhard Blum a Karl Cäsar von Leonhard nebo chemik Leopold Gmelin. V roce 1841 přešel na univerzitu v Giessenu, kde studuje chemii pod vedením profesorů Freseniuse, Koppa a hlavně Liebiga.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]