Frederick Augustus Genth

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Frederick Augustus Genth
Frederick Augustus Genth.jpg
Narození 16. května 1820
Wächtersbach
Úmrtí 2. února 1893 (ve věku 72 let)
Filadelfie
Alma mater Marburská univerzita
Univerzita Heidelberg
Univerzita Giessen
Zaměstnavatel Pensylvánská univerzita
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Friedrich August Ludwig Karl Wilhelm Genth (17. května 1820, Wächtersbach, Hessensko, Německo2. února 1893, Filadelfie, USA) byl americký chemik a mineralog německého původu. Anglická verze jeho jména je Frederick Augustus Genth.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 17. května 1820 ve Wächtersbachu v Hessensku. Jeho otec byl Georg Friedrich, knížecí vrchní nadlesní, a matka Karolina Amalie, rozená Freyin von Schwartzenau. Již od útlého mládí ho otec vzdělával v přírodních vědách včetně botaniky, mineralogie a konchologie.

Studium[editovat | editovat zdroj]

V šestnácti letech začal studovat na gymnáziu v Hanau, které dokončil v roce 1839. Zpráva napsaná tehdejším ředitelem školy hovoří o jeho mimořádném zájmu o historii přírody a geografii a tahé o jeho mimořádné píli a schopnostech, které prokazoval po celou dobu studia.
Po ukončení gymnázia nastupuje Genth v roce 1839 ke studiu na univerzitu v Heidelbergu. Zde se věnuje hlavně studiu chemie, geologie a mineralogie. Jeho učiteli byli např. botanik Gottlieb Wilhelm Bischoff, mineralogové Johann Reinhard Blum a Karl Cäsar von Leonhard nebo chemik Leopold Gmelin. V roce 1841 přešel na univerzitu v Giessenu, kde studuje chemii pod vedením profesorů Freseniuse, Koppa a hlavně Liebiga.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]